НовиниУкраїна

Раді припонують внести зміни до процедури прийняття законопроектів

25.06.2016 / 09:14
8332
+A
-a

Раді припонують внести зміни до процедури прийняття законопроектів

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 4851 "Про внесення змін до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (про забезпечення юридичної визначеності щодо ухвалених Верховною Радою України законопроектів)".

Цим законопроектом пропонується удосконалити норму, закріплену в пункті 3 частини другої статті 88 Конституції України та пункті 3 частини першої статті 78 Регламенту, а саме підписання Головою Верховної Ради України актів, прийнятих Верховною Радою України.

Як зазначає автор законодавчої ініціативи Оксана Сироїд, зазначена норма має декілька завдань. Насамперед – це забезпечення законності законодавчого процесу та дотримання парламентської процедури. В такому випадку Регламент визначає, що повноваження з підписання актів, прийнятих Верховною Радою України, надане Конституцією України Голові Верховної Ради України для того, щоб Голова Верховної Ради України міг, врахувавши ініційовані народними депутатами України постанови про скасування результатів голосування, поставити на розгляд парламенту зазначені постанови та забезпечити скасування акта, прийнятого всупереч парламентській процедурі. Саме з цією метою в статті 130 Регламенту існує частина друга такого змісту: «Голова Верховної Ради України підписує поданий на підпис закон не раніше двох і не пізніше п'яти днів з дня його подання, крім випадків, передбачених цим Регламентом».

Винятком до цієї норми якраз і є випадки ініціювання народними депутатами України постанови про скасування результатів голосування за законопроект у випадку, якщо він був прийнятий з порушенням парламентської процедури.

Іншим завданням, виконання якого має забезпечити Голова Верховної Ради України шляхом здійснення свого повноваження про підписання прийнятих Верховною Радою України актів, є забезпечення якості ухвалених актів. З цією метою існує механізм, прописаний в статті 131 Регламенту: «У разі виявлення у поданому на підпис тексті закону редакційних неточностей або явних неузгодженостей між його положеннями Голова Верховної Ради України може внести на розгляд Верховної Ради пропозиції щодо усунення таких неточностей чи неузгодженостей»

З огляду на те що на практиці існують випадки, коли Голова Верховної Ради України нехтує своїм прямим обов’язком - підписувати акт, прийнятий Верховною Радою України в строк, встановлений статтею 78 Регламенту, Сироїд вважає, що необхідно створити механізм, який би унеможливлював свавілля Голови Верховної Ради України та блокування ним ухвалених парламентом рішень.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 107 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», додаючи положення про те, що законопроект вважається відхиленим, якщо Голова Верховної Ради України не підписав такий законопроект протягом сесії, на якій такий законопроект був прийнятий.

У разі прийняття Верховною Радою України, але непідписання Головою Верховної Ради України законопроекту протягом сесії, на якій такий законопроект був прийнятий, він вважатиметься відхиленим. Це створить обмежену конкретним періодом часу юридичну визначеність щодо законопроектів, які приймає Верховна Рада України та не дозволить Голові Верховної Ради України блокувати рішення, підтримані парламентом. Водночас члени парламенту матимуть можливість повторно ініціювати законопроект, не підписаний Головою Верховної Ради, на наступній сесії. 


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика