НовиниУкраїна

Реформувати адвокатуру розпочнуть у 2017 році

09.12.2016 / 11:42
22045
+A
-a

Реформувати адвокатуру розпочнуть у 2017 році

У 2017 році Міністерство юстиції розпочне реформу адвокатури. Про це заявив Міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє РБК-Україна.

"Наше завдання на наступний рік - це реформа адвокатів", - очільник Мін’юсту.

Міністр підкреслив, що сьогодні адвокатура в Україні знаходиться у "сплячому режимі". "Ми повинні прийняти ряд законів, що регулюють представництво в судах починаючи з 2019 року. Часу залишилося не так багато", - додав він.

За словами Петренка, реформа до 2019 року буде завершена.

Читайте також: В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ З'ЯВЛЯТЬСЯ НОВІ ФУНКЦІЇ

Нагадаємо, що Рада з питань судової реформи вже розробила нову редакцію Закону «Про адвокатуру і адвокатську діяльність, який наразі проходить обговорення. Законопроект передбачає вирішення таких питань:

визначення видів правової допомоги, які можуть здійснюватися лише адвокатом, що дасть змогу підвищити якість надання правової допомоги та якість здійснення правосудця в цілому, не обмежуючи при цьому учасників судового процесу у праві на доступ до правосуддя;

зміцнення на інституційному рівні Національної асоціації адвокатів України для забезпечення належної професійної діяльності адвокатури, управління юридичними професіями та представництва колективних інтересів адвокатів;

забезпечення балансу повноважень органів адвокатського самоврядування, у тому числі кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури; удосконалення системи підзвітності органів адвокатського самоврядування, посилення відповідальності їх членів;

підвищення вимог до здійснення адвокатської діяльності, зокрема посилення професійних та морально-етичних вимог до осіб, які мають намір отримати статус адвоката, та дисциплінарного контролю професії; уточнення підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, удосконалення правил дисциплінарного провадження щодо адвоката, диференціювання видів санкцій, які можуть бути застосовані до адвоката;

удосконалення процедур складення кваліфікаційного іспиту, проходження стажування; удосконалення інституту помічника адвоката;

удосконалення порядку підвищення кваліфікації адвокатів;

удосконалення правового регулювання професійних прав та обов'язків адвокатів, гарантій здійснення адвокатської діяльності; упровадження ефективних механізмів притягнення до відповідальності посадових осіб за порушення гарантій незалежності адвокатів; посилення гарантій захисту адвокатської таємниці;

удосконалення соціально-економічних, фінансових та оперативних умов здійснення правової діяльності завдяки впровадженню системи страхування професійної цивільної відповідальності адвокатів, а також надання адвокатам права застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;

посилення управління інформаційними системами для більшої участі адвокатів у наданні послуг "електронного правосуддя";

спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги через удосконалення стандартів якості надання безоплатної правової допомоги та їх дотримання; розширення можливості надання первинної та вторинної безоплатної правової допомоги у цивільних та адміністративних справах, у тому числі у регіонах, на більш високому рівні;

забезпечення належного фінансування системи надання безоплатної правової допомоги як з державного бюджету, так і з приватних джерел.

Крім того, варто зазначити, що на розгляді Верховної Ради перебуває п’ять законпроектів які передбачають зміни до  Закону «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Так, законопроектом № 1194 пропонується надати право адвокату на носіння, придбання, видачу, облік, зберігання та застосування вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів індивідуального захисту для забезпечення його професійної діяльності.

Проект Закону № 1794 передбачає збільшення стажу роботи для набутття статусу адвоката, скасування плати за складання  кваліфікаційного іспиту та стажування, можливість адвокатів самостійно обирати систему і порядок оподаткування своїх доходів, ліквідацію Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, скасування обов’язкового членства всіх адвокатів в Національній асоціації адвокатів України.

Ще одним законопроектом № 2271 народні депутати пропонують унеможливити втручання у правову позицію адвоката, ідентифікацію адвоката та клієнта, притягнення адвоката до відповідальності у зв’язку із його професійною діяльністю, крім випадків порушення адвокатом норм профільного закону, етичних професійних норм.

І у 2016 році до парламенту було законодавчу ініціативу про скасування плати за проходження стажування адвокатом та встановлення плати за кваліфікаційний іспит не більше двох мінімальних заробітних плат.

Однак усі вони ще не отримали висновків профільного комітету, а деякі чекають розгляду ще з 2014 року.

Нагадаємо, що змінами до Конституції передбачено поетапне запровадження представництва адвокатами в судах: у Верховному Суді та судах касаційної інстанції – з  1 січня 2017 року, у судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018 року, у судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно адвокатами здійснюватиметься з 1 січня 2020 року.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика