НовиниУкраїна

Роботодавцям роз’яснили, як правильно оголошувати про вакансії

20.02.2019 / 13:26
1045
+A
-a

Роботодавцям роз’яснили, як правильно оголошувати про вакансії

Уповноважений Верховної Ради з прав людини роз’яснив роботодавцям, як уникнути дискримінації в оголошенні про вакансії.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» дискримінація – це ситуація, за якої особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, встановленій цим Законом, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.

Положення цього Закон визначають, що заборона дискримінації поширюється на всі сфери суспільних відносин, зокрема й сферу праці.

Крім того, стаття 2-1 Кодексу законів про працю також встановлює обов’язок дотримуватись рівності трудових прав громадян.

Закон України «Про зайнятість населення» гарантує захист від дискримінації та також забороняє дискримінацію в оголошеннях про вакансії,  а саме вказувати вимоги, які віддають перевагу тому чи іншому кандидату через його/її стать, вік, інвалідність, місце проживання та расу.

Також статтею 24-1 Закону України «Про рекламу» забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Згідно з частиною третьою цієї статті передбачено відповідальність  у вигляді сплати до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штрафу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу щодо реклами про вакансії (прийом на роботу) згідно з частиною першою статті 26 Закону України «Про рекламу» та підпунктом 10 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, покладено на Державну службу України з питань праці.

Наприклад, в оголошеннях про вакансії заборонено вказувати вимоги, які віддають перевагу тому чи іншому кандидату через: стать, расу, колір шкіри, політичні, релігійні чи інші переконання, вік, інвалідність, етнічне або соціальне походження, національність, сімейний та майновий стан, місце проживання, за мовними або іншими ознаками.

В оголошеннях про роботу забороняється вимагати від осіб, які шукають роботу, надавати інформацію про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей, а також назви професій і спеціальностей. Зазвичай вони можуть бути виражені в чоловічому роді та коли це можливо, доцільно використовувати закінчення –їй/–йому або використовувати нейтральну форму, застосовану для обох статей.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика