НовиниУкраїна

Роз’яснено процедуру повернення адмінсправ після апеляції

03.04.2019 / 14:46
1091
+A
-a

Роз’яснено процедуру повернення адмінсправ після апеляції

Сьомий апеляційний адміністративний суд роз’яснив процедуру повернення адміністративних справ після їхнього апеляційного перегляду, відповідальними за яку є секретарі судового засідання.  

У Кодексі адміністративного судочинства України повернення адміністративних справ до суду першої інстанції після їхнього апеляційного перегляду регламентується статтею 326, у якій зазначено, що після закінчення апеляційного провадження матеріали справи, крім тих що зберігаються виключно в електронній формі, повертаються до суду першої інстанції, який її розглядав, у п’ятиденний строк з дня вручення постанови (ухвали) учасникам справи.

Про алгоритм дій, яких повинен дотримуватись секретар судового засідання, для повернення адміністративної справи до суду першої інстанції розповімо вам сьогодні у нашій статті.

І перше, на що варто звернути увагу, – це «п’ятиденний строк».

Адже досить часто виникають ситуації, коли учасник судового процесу, недочитавши до кінця вимоги статті 326, переконливо наполягає на тому, що протягом п’яти днів після розгляду справа має бути повернута до суду першої інстанції.« На жаль, ця думка хибна.  Як би суду апеляційної інстанції не хотілося пришвидшити процес повернення справи, зробити це раніше, ніж учасник отримає постанову (ухвалу), він не може», – пояснили у суді.

Відповідно до частини 6 статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України днем вручення судового рішення є день, коли

судове  рішення вручено під розписку;

суд отримав повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;

у поштовому повідомленні проставлено відмітки про вручення судового рішення

у поштовому повідомленні проставлено відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи;

у поштовому повідомленні проставлено відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Таким чином, підставою повернення справи до суду першої інстанції для секретаря судового засідання буде отримання підтвердження про вручення постанови (ухвали) учасникам справи.

«Підсумовуючи, варто виділити два ключові аспекти які мають бути дотримані при виконанні вимог статті 326. Перший: наявність підтвердження про вручення постанови (ухвали) учасникам справи та другий: повернення справи у п’ятиденний термін».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика