НовиниУкраїна

Розгляд конкурентних спорів хочуть передати суду з питань інтелектуальної власності

29.11.2016 / 17:28
3557
+A
-a

Розгляд конкурентних спорів хочуть передати суду з питань інтелектуальної власності

Народні депутати України виступили з ініціативою передати повноваження з розгляду конкурентних спорів Вищому суду з питань інтелектуальної власності. Таку пропозицію вони висловили під час круглого столу "Судова реформа та перспективи розгляду судами конкуренційних спорів", повідомляється на сайті ВГСУ.

На їх переконання, інші способи розгляду цих спорів не можуть гарантувати відповідну якість рішень. "Не кожен суддя може розумітись на таких спорах і саме тому має створюватись окрема спеціалізація", - зауважила народний депутат Вікторія Пташник.

Як зазначалося під час заходу, на сьогодні судові спори, що виникають з конкуренційних правовідносин, вирішуються як господарськими, так і адміністративними судамим і це унеможливлює формування сталої судової практики з вирішення конкуренційних спорів, яка відповідала б кращим світовим зразкам та забезпечила б дотримання принципу правової визначеності. "У ході судової реформи необхідно остаточно вирішити питання підвідомчості всіх без винятку спорів у сфері конкуренції одній гілці судової влади, незалежно від того, хто є сторонами судового процесу - державні органи, суб’єкти господарювання чи інші сторони", - висловився один із учасників круглого столу. 

У свою чергу, Голова ВГСУ Богдан Львов наголосив, що для розвитку громадянського суспільства необхідні, по-перше, необхідна здорова конкуренція, а по-друге – справедливий суд. "Так склалося, що в нашій державі створювати здорову конкуренцію не легше, ніж справедливий суд. Проте ми мали певні переваги у зв’язку з існуванням спеціалізованої палати у ВГСУ, спеціалізованих колегій у апеляційних судах та спеціалізації суддів у місцевих господарських судах, наприклад, напрацьована певна усталена практика у вирішенні таких спорів. Оскільки принципи застосування конкуренційного законодавства фактично єдині як для органів АМКУ, так і для суддів, то нам лише доводилося стримувати суддів від переоцінки висновків АМКУ, обмежуючи їх лише перевіркою на предмет відповідності методикам антимонопольного та понятійного апарату. Ми цінуємо налагоджені контакти з АМКУ, громадськими організаціями, представниками європейських установ, що спеціалізуються з цих питань", - підкреслив очільник ВГСУ. На його переконання, такі контакти є запорукою правильного та однакового застосування антимонопольного законодавства, підготовки пропозицій щодо його вдосконалення, розробки відповідних законопроектів та надають змогу оперативно інформувати суддів з питань правового регулювання конкуренції у підприємницькій діяльності. 

Також Богдан Львов нагадав, що питання щодо розмежування юрисдикції у справах за участю органів АМКУ залишається дуже актуальним, адже протягом 2008 - 2015 років їх розглядали як адміністративні, так і господарські суди. І лише у 2015 році ВСУ закріпив юрисдикційну приналежність таких спорів виключно за господарськими судами. "За всіма світовими стандартами питання недобросовісної конкуренції відносяться до сфери інтелектуальної власності. В цьому контексті законодавець і визнав за необхідне створити відповідний спеціалізований суд", - зазначив Богдан Львов.

Нагадаємо. що новим Законом передбачено, що в Україні діє Вищий суд з питань інтелектуальної власності, який має бути утворений до кінця вересня 2017 року.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика