Вища кваліфікаційна комісія суддів України розробила проект «Програми іспиту під час кваліфікаційного оцінювання кандидатів на посаду судді Верховного Суду».
Проект програми оприлюднений на сайті Комісії.
Іспит складатиметься з анонімного письмового тестування та практичного завдання з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь у застосування закону, здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді та з відповідною спеціалізацією.
У проекті програми визначено розділи, які використовуються для тестування кандидатів на посаду судді Верховного Суду незалежно від спеціалізації касаційного суду, на посаду судді Касаційного адміністративного суду, на посаду судді Касаційного господарського суду, на посаду судді Касаційного кримінального суду та на посаду судді Касаційного цивільного суду.
Нагадаємо, відповідно до пункту 4 розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону утворюється Верховний Суд. Судді цього суду призначаються за результатами конкурсу.
Згідно з частиною першою статті 38 Закону суддею Верховного Суду може бути особа, яка відповідає вимогам до кандидатів на посаду судді, за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердила здатність здійснювати правосуддя у Верховному Суді, а також відповідає одній із вимог, визначених цим Законом.
Статтею 85 Закону передбачено, що іспит є основним засобом встановлення відповідності судді (кандидата на посаду судді) критерію професійної компетентності.
Нагадаємо, 30 вересня 2016 року набрали чинності зміни до Конституції України щодо правосуддя та новий Закон «Про судоустрій і статус суддів».