НовиниУкраїна

Штрафи за неповідомлення роботодавцем про масове звільнення працівників можуть суттєво зрости

07.12.2016 / 14:15
4293
+A
-a

Штрафи за неповідомлення роботодавцем про масове звільнення працівників можуть суттєво зрости

Сьогодні, 7 грудня Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», що передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України, законів України «Про зайнятість населення» та «Про рекламу». Про це повідомив «Урядовий портал»

Так, зокрема, передбачається:

- обов’язкове повідомлення роботодавцями профспілок про заплановане масове вивільнення та подання необхідної інформації для розробки конструктивних заходів щодо зменшення масштабів звільнення на підприємствах;

- збільшення штрафних санкцій за неподання роботодавцем інформації про заплановане масове вивільнення працівників з чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати до десятикратного;

- застосування положень масового вивільнення працівників у разі ліквідації юридичної особи;

- уточнення критерії масового вивільнення працівників для підприємств з чисельністю працівників 300 і більше.

Запропонована редакція проекту містить доповнення статті 21 Кодексу законів про працю України, в частині визначення переліку обмежень, які не вважаються дискримінацією у сфері праці. Зокрема, йдеться про обмеження, що залежать від властивих певному виду робіт вимог (щодо віку, освіти, стану здоров’я, статі тощо) чи обумовлені необхідністю посиленого соціального та правового захисту деяких категорій осіб.

Також включено норму щодо надання права особам, які зазнали дискримінації, звернутися до суду із заявою про відновлення її порушених прав, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Окрім того, змінами до Закону України «Про рекламу» передбачено, що Держпраці здійснює накладання штрафів за порушення вимог реклами із працевлаштування.

Додамо, законопроект розроблено Мінсоцполітики на виконання пунктів 403, 408 і 409 Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони на 2014−2017 роки.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика