НовиниУкраїна

Стартувало масштабне опитування суддів

29.09.2018 / 11:00
1211
+A
-a

Стартувало масштабне опитування суддів

Розпочалося масштабне опитування щодо рівня незалежності суддів та ставлення до судової влади, повідомив прес-центр судової влади України.

Виконавцем національного опитування суддів на замовлення Програми USAID «Нове правосуддя» є компанія GfK Ukraine.

Метою всеукраїнського опитування суддів та працівників апарату судів є з’ясування стану незалежності, підзвітності та ефективності судової влади, а також її спроможності підтримувати верховенство права та сприяти подоланню корупції в Україні.

Під час опитування суддів планується зібрати дані щодо рекомендованих Європейською мережею рад з питань правосуддя (ЄМРП) показників незалежності, підзвітності та якості судової системи. Зокрема, чи змінилося сприйняття суддями своєї незалежності за останній рік порівняно з подібним опитуванням, що проводилося у 2017 році.

Крім того, опитування має на меті з’ясувати сприйняття суддями сучасного стану судової системи України, окремих положень судової реформи та їхніх потреб у професійному розвитку.

Також очікується шляхом опитування з’ясувати рівень сприйняття респондентами власної готовності повідомляти про факти корупції в судовій системі, їх обізнаність щодо механізмів та інструментів інформування про факти корупції уповноважених органів, а також щодо прав захисту викривачів корупції.

У рамках опитування заплановано проведення особистих інтерв’ю, обробку даних національного опитування суддів та підготовку результатів опитування в табличному вигляді, аналіз даних та підготовку експертних рекомендацій зацікавленим особам.

Кількість респондентів, які представляють 154 суди усіх юрисдикцій − загальної, адміністративної та господарської, усіх інстанцій та областей України, має сягнути 700 осіб.

Відповіді на чутливі питання будуть надаватися анонімно шляхом заповнення карток у паперовому вигляді, які будуть оброблятися окремо від основної частини опитувальника.

У кожному суді, включеному до вибірки, буде опитана певна кількість суддів – від одного до десяти залежно від розміру суду. Суддів буде запрошено до опитування в порядку випадкового розподілу з алфавітного списку суддів, що працюють на час проведення опитування в суді.

Зазначимо, що опитування суддів буде проводитись паралельно із всеукраїнським опитуванням громадян щодо рівня довіри до судової влади, судової реформи та паралельно із всеукраїнським опитуванням прокурорів та адвокатів, які є учасниками судових проваджень із зазначених питань.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика