НовиниУкраїна

Створення Державного бюро розслідувань пропонують відтермінувати вже на рік

23.02.2016 / 09:18
8150
+A
-a

Створення Державного бюро розслідувань пропонують відтермінувати вже на рік

Народний депутат Іван Винник зареєстрував у парламенті проект Закону № 4099-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Державного бюро розслідувань», альтернативний раніше поданому законопроекту № 4099 авторства Андрія Кожем’якіна.

Як відомо, на сьогодні виникла нагальна потреба у відтермінуванні строку набрання чинності Закону «Про Державне бюро розслідувань», оскільки  Кабінет Міністрів України, який повинен був сформувати відповідну конкурсну комісію, що займатиметься відбором кандидатів на посаду Директора Державного бюро розслідувань, та утворити Бюро за рахунок штатної чисельності слідчих підрозділів Генеральної прокуратури, відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ та інших органів державної влади, які протидіють злочинності, не вклався у передбачені Законом терміни.

У зв’язку з цим законопроектом пропонується відтермінувати  створення Державного бюро розслідувань до 1 січня 2017 року з метою належного вирішення комплексу правових, структурно-організаційних, процедурних, кадрових та фінансових питань створення Бюро.

Також передбачено розширення повноважень Державного бюро розслідувань в частині здійснення досудового розслідування.

Так, слідчі Державного бюро розслідувань, окрім розслідування злочинів, вчинених держслужбовцями, суддями, правоохоронцями, працівниками антикорупційних органів, здійснюватимуть і досудове розслідування:

1) злочинів, пов’язаних з діяльністю організованих груп та злочинних організацій: статті 255 (створення злочинної організації), 256 (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності), 257 (бандитизм), 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України);

2) особливо тяжких злочинів: ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство), ч. 3 ст. 321-1 (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів), ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця), 379 (посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя), 400 (посягання на життя захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги), ч. 4 ст. 404 (опір начальникові або примушування його до порушення службових обов'язків) Кримінального кодексу України);

3) злочинів катування і злочинів, пов’язаних з іншими жорстокими, нелюдськими або такими, що принижують гідність, видами поводження і покарання (статті 115 (умисне вбивство, 120 (доведення до самогубства), ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження), ч. 2 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження), ч. 2 ст. 126 (побої і мордування), ст. 127 (катування), ч. 2, 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ст. 151 (незаконне поміщення в психіатричний заклад), 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою), 373 (примушування давати показання), 386 (перешкоджання з'явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку), 426-1 (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень) Кримінального кодексу України), вчинених працівниками правоохоронних органів;

4) військових злочинів, крім випадків, коли їх досудове розслідування віднесено до підслідності органів безпеки (статті 402 - 421, 423 - 435 Кримінального кодексу України).

Крім того, пропонується збільшити чисельність центрального апарату та територіальних управлінь Держбюро розслідувань до 3 тисяч осіб (наразі передбачено 1,5 тис.), які мають спеціальні звання або є державними службовцями. Водночас Директор Державного бюро розслідувань та його заступники повинні мати стаж роботи на керівних посадах в сфері національної безпеки, правоохоронної діяльності, державної служби або управлінської діяльності не менше десяти років (зараз для них передбачено вимогу мати 10-річний стаж роботи у галузі права).

Нагадаємо, що законопроект № 4099 «Про внесення зміни до пункту 1 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо терміну набрання чинності» містить лише одне положення – щодо набрання чинності Закону про ДБР з дня утворення Кабінетом Міністрів України Державного бюро розслідувань, але не пізніше 1 вересня 2016 року.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика