НовиниУкраїна

Суд на Харківщині: аварійний стан, немає інтернету і кімнат для конвою

20.05.2019 / 14:11
812
+A
-a

Суд на Харківщині: аварійний стан, немає інтернету і кімнат для конвою

Рада суддів України відвідала у травні Первомайський міськрайонний суд Харківської області. Про це повідомила прес-служба РСУ.

Причиною візиту стало звернення колективу суду до Ради суддів з проханням ознайомитися з організацією роботи в умовах реконструкції будівлі суду, що була передана в оперативне управління територіального управління Державної судової адміністрації України ще в 2014 році.

Голова Первомайського районного суду Харківської області Михайло Босняк розповів Голові Ради суддів України про історію розташування суду. «Зараз Первомайський районний суд Харківської області розташовано в трьох приміщеннях. Перше «основне» розташовано за адресою вул. Соборна, 18, друге «додаткове» по вулиці Бугайченка, 34 - знаходиться в аварійному стані. Зіпсована покрівля і це призводить до постійного затоплення приміщення. Цієї весни талою водою залило електророзподільний щит, кабінети суддів, коридори, зали судових засідань. При вмикання світла вологі стіни б’ють струмом, із-за загрози замикання небезпечно вмикати будь-яку техніку», - повідомив Михайло Босняк.

Він додав, що територіальне управління Державної судової адміністрації в Харківській області знайшло в оренду «тимчасове» приміщення, однак в ньому відсутні необхідні для здійснення правосуддя умови, навіть підключення до мережі Інтернет.

А це не дозволяє подавати відповідну інформацію до державного реєстру судових рішень. Член Ради суддів України Олексій Котеньов поцікавився кількістю залів судових засідань та умовами перебування в судах обвинувачених як під час проведення судових засідань, так і в перервах між ними.

«Судові засідання, зараз, відбуваються тільки в «основному» приміщенні, а там у нас є тільки два зали судових засідань, тому судді вимушені розглядати справи в робочих кабінетах, відсутні кімнати для конвою, прокурорів, адвокатів. За таких умов, як правило до суду не доставляють осіб, що перебувають під вартою. Тому кримінальні справи, щодо найбільш тяжких злочинів розглядати неможливо», - відповіла керівник апарату Тетяна Арнаут.

Голова Первомайського районного суду Харківської області Михайло Босняк також повідомив і про кількість суддів та судове навантаження. «Зараз в суді працюють 4 судді, хоча за штатним розписом їх має бути 7. Двоє суддів без повноважень, один суддя у відрядженні. За 2018 рік судді Первомайського міськрайонного суду Харківської області розглянули 3132 справ та матеріалів усіх категорій. Середньомісячне навантаження на одного суддю в 2018 році складало 56 справ на місяць та 654 справи на рік», - сказав Голова суду Михайло Босняк.

Ситуація мала б змінитись, оскільки в 2014 році з комунальної власності в державну було передано будівлю площею 2200 кв. метрів. Це приміщення потребувало реконструкції, на яку гроші з бюджету виділено тільки у 2017 році. Як з'ясувалось, в період з 2017 -2018 роки, на ремонт та реконструкцію "нової" будівлі суду було виділено 23 000 000 гривень. Вже в листопаді 2018 року суду було надано акти приймання виконання будівельних робіт де зазначалось, що на ремонт витрачено аж 11 549 133 гривень.

Тоді ж, на виконання рішення зборів суддів Первомайського міськрайонного суду Харківської області, комісією до складу якої входили представники суду, здійснено обстеження реального стану реконструкції адміністративної будівлі суду та виявлено велику кількість розбіжностей та не відповідність обсягів виконаних робіт. У зв’язку з тим, що на звернення колективу з цього приводу ніхто не реагує, судді та працівники суду звернулися з колективним зверненням до Ради суддів України.

«Ми дуже чекаємо на це приміщення, адже ми хочемо зробити те, на що чекають всі мешканці. Ми хочемо створити належні умови роботи для суддів та працівників суду, і найголовніше – забезпечити громадянам належний рівень доступу до правосуддя для захисту їх прав та інтересів. Ми чекаємо вже з 2014 року, а бачимо, що чекати доведеться ще не один рік», - поділився своїм занепокоєнням Голова суду Михайло Босняк.

Вже на місці Голова Ради суддів України Олег Ткачук і представники постійно діючої робочої групи РСУ в Харківській області пересвідчились, що жодних робіт щодо ремонту «нової» будівлі суду не ведеться, а «основне» приміщення Первомайського районного суду Харківської області не відповідає умовам для належного здійснення правосуддя, суд не має достатньої кількості залів судових засідань, судді не забезпечені окремими кабінетами.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика