НовиниУкраїна

Суд встановив, чи ліквідатор ЧАЕС має право на зменшення пенсійного віку

21.08.2018 / 15:36
1899
+A
-a

Суд встановив, чи ліквідатор ЧАЕС має право на зменшення пенсійного віку

Право на зменшення пенсійного віку мають особи, які в установленому законом порядку набули статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працювали визначену кількість днів у зоні відчуження. Такого висновку дійшов Вінницький апеляційний адміністративний суд.

Зазначене має бути підтверджене відповідним посвідченням.

Обставини справи: у період з 1 листопада 1987 року до 1 лютого 1988 року громадянин виконував службові обов’язки щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 30-и кілометровій зоні.

У жовтні 2015 року позивач звернувся до Білогірського об’єднаного УПФУ у Хмельницькій області із заявою про призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Листом відповідач повідомив позивача про відмову у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у зв’язку з тим, що подана позивачем копія довідки довільної форми (без вихідного номера та дати) не відповідає вимогам Порядку подання та оформлення документів при призначенні (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846.

Суди визнали неправомірними дії щодо відмови у призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов’язали відповідача призначити та провести нарахування пенсії за віком із зниженням пенсійного віку, починаючи з 24.10.2015.

Задовольняючи позов, суди вказали, що позивачем надано достатньо документів для підтвердження факту його перебування в зоні відчуження щодо ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та призначення йому пенсії на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку.

Так, згідно із частиною першою статті 15 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Судами встановлено, що відповідно до посвідчення позивач є учасником ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС 2 категорії. Крім того, тимчасовою комісією, утвореною Київською облдержадміністрацією, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.1997 №135 “Про перевірку правильності видачі посвідчень “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” проводилась перевірка правомірності видачі посвідчення позивачу, і сумнівів щодо правильності його видачі у комісії не було.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика