НовиниУкраїна

Суд видаватиме обмежувальні приписи для осіб, які вчиняють домашнє насильство

19.11.2016 / 09:02
4240
+A
-a

Суд видаватиме обмежувальні приписи для осіб, які вчиняють домашнє насильство

17 листопада 2016 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону № 5294 «Про запобігання та протидію домашньому насильству».  Про це інформує сайт Міністерства соціальної політики України. 

Законопроект народні депутати підтримали 238 голосами. 

Метою нормативного акта є впровадження комплексного підходу до боротьби з домашнім насильством та побудова ефективної системи захисту та надання допомоги постраждалим особам. 

Законопроект, зокрема, передбачає впровадження інституту термінового заборонного припису, який зобов’язуватиме кривдника покинути місце проживання постраждалої особи або взагалі будь-яким чином контактувати з нею. Строк дії таких обмежень становитиме до десяти діб. При цьому терміновий заборонний припис виноситиметься поліцією. Особа проти якої він буде висунутий зможе його оскаржити у суді. 

Окрім того,  жертва може звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису. 

Жертвами визначені: 

особа, яка постраждала від домашнього насильства, або дитина, яка постраждала від домашнього насильства, – за умов, визначених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», або її представник; 

особа,  яка постраждала від ґендерно зумовленого насильства відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»  або її представник; .

До суду може звернутися прокурор згідно з функцією представництва інтересів громадянина або держави в суді за наявності умов та підстав, установлених Законом України «Про прокуратуру» та Цивільним процесуальним кодексом України. 

 У заяві повинні бути викладені дані про: 

1) ім’я, адреси та номери засобів зв’язку (за наявності) заявника та заінтересованої особи; у випадку, якщо заява подається не заявником – процесуальне становище особи, яка подає заяву, із зазначенням її імені, адреси та номерів засобів зв’язку (за наявності);

2) опис фактів та обставин, які свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису із наданням (за наявності) матеріалів, що підтверджують таку необхідність;

3) клопотання про витребування матеріалів, визначених у пункті 2 частини 1 статті 290-3 цього Кодексу, з обґрунтуванням ускладнень чи неможливості самостійного подання цих матеріалів.

Заява про видачу обмежувального припису може містити клопотання  заявника про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство, на проходження програми для кривдників. 

Справи про видачу обмежувального припису розглядаються судом за умов надання права особистої участі в судовому засіданні особам, що беруть участь у справі, за винятком випадків, коли така участь містить загрозу подальшої дискримінації чи насильства для особи, яка потребує судового захисту. 

Суд розглядає справу про видачу обмежувального припису не пізніше 72 годин після надходження заяви.

Обмежувальний припис може бути встановлений судом щодо особи, яка на момент вчинення домашнього насильства досягла 18-річного віку. 

Судові витрати, що стосуються розгляду справ про видачу обмежувального припису, відносяться на рахунок держави.

Розглянувши заяву про видачу обмежувального припису, суд ухвалює рішення, яким відхиляє або задовольняє цю заяву.  Рішенням суду може встановлюватись обмежувальний припис на період від одного до шести місяців. 

У разі необхідності обмежувальний припис може бути продовжений судом на визначений термін, але не більше ніж на шість місяців після закінчення строку.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика