НовиниУкраїна

Суддю звільнили за вчинення істотного дисциплінарного проступку

09.10.2018 / 21:26
2047
+A
-a

Суддю звільнили за вчинення істотного дисциплінарного проступку

Вища рада правосуддя 9 жовтня 2018 року розглянула питання про звільнення Лариси Мігунової з посади судді Брянківського міського суду Луганської області. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Дисциплінарну справу стосовно судді Брянківського міського суду Луганської області відкрито на підставі дисциплінарної скарги прокуратури Луганської області в особі прокурора Луганської області В.Янка.

У скарзі зазначено, що суддя Брянківського міського суду Луганської області Мігунова Л.С. без поважних причин несвоєчасно, а саме 31 січня 2017 року, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 рік.

Крім того, суддя порушила вимоги частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», а саме після отримання 28 вересня одноразового доходу (суддівська винагорода) у сумі 79685,06 грн, розмір якого перевищував п’ятдесят мінімальних заробітних плат, встановлених станом на 1 січня 2016 року, що є суттєвою зміною у майновому стані суб’єкта декларування, у десятиденний строк не повідомила про це НАЗК шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Постановою Рубіжанського міського суду Луганської області від 10 серпня 2017 року Мігунову Л.С. визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосовано до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 гривень.

Цією самою постановою Мігунову Л.С. визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-6 КУпАП, провадження у справі закрито у зв’язку із закінченням на час розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, встановлених статтею 38 КУпАП.

У зв’язку із цим скаржник просив притягнути суддю Брянківського міського суду Луганської області Мігунову Л.С. до дисциплінарної відповідальності відповідно до пунктів 9, 15 частини першої статті 106 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIIІ «Про судоустрій і статус суддів» з таких підстав: неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції; визнання судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, у випадках, установлених законом.

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддя Мігунова Л.С. підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності з підстави, передбаченої пунктом 15 частини першої статті 106 Закону № 1402-VIIІ«Про судоустрій і статус суддів», а саме визнання судді винною у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Відповідно до частини дев’ятої статті 109 зазначеного Закону визнання судді винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути визнане істотним дисциплінарним проступком.

Рішенням Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 23 травня 2018 року № 1463/3дп/15-18 суддю Брянківського міського суду Луганської області Мігунову Л.С. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

Зазначене рішення було оскаржено суддею, однак рішення ВРП було залишене без змін.

20 вересня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя  про звільнення Мігунової Л.С. з посади судді Брянківського міського суду Луганської області.

«Дисциплінарне провадження щодо судді Мігунової Л.С. здійснено згідно з передбаченою чинним законодавством України процедурою. Рішення про притягнення судді Мігунової Л.С. до дисциплінарної відповідальності ухвалено Третьою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя у межах визначених законом повноважень», – підсумував доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич.

З урахуванням зазначеного Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Мігунову Ларису Сергіївну з посади судді Брянківського міського суду Луганської області на підставі пункту 3 частини шостої  статті 126 Конституції України.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика