НовиниУкраїна

ЦВК затвердив порядок складання та уточнення списків виборців

11.02.2019 / 10:25
1286
+A
-a

ЦВК затвердив порядок складання та уточнення списків виборців

Центральний виборчий комітет затвердив порядок складання та уточнення списків виборців у разі одночасного проведення виборів Президента України з місцевими виборами.

Постановою Центральної виборчої комісії від 2 лютого 2019 року затверджено Порядок складання та уточнення списків виборців у разі одночасного проведення виборів Президента України з місцевими виборами та форми іменного запрошення на вибори Президента України та місцеві вибори виборцю, включеному до попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці.

Порядок застосовується під час складання та уточнення списків виборців на виборчих дільницях, які використовуються в разі одночасного проведення виборів Президента України з місцевими виборами, та визначає процедури складання органами ведення Державного реєстру виборців попередніх та уточнених списків виборців для звичайних виборчих дільниць, їх передачі дільничним виборчим комісіям, складання списків виборців на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, внесення дільничними виборчими комісіями змін до списків виборців на відповідних виборчих дільницях.

Громадяни України, які мають право голосу на виборах, є виборцями та можуть реалізувати це право на виборчих дільницях, де вони включені до списків виборців.

Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.

Списки виборців на звичайних виборчих дільницях складаються органами ведення Державного реєстру виборців на основі відомостей Державного реєстру виборців (далі - Реєстр).

Особи, записи стосовно яких містяться в базі даних Реєстру, однак які за даними Реєстру не мають права голосу, померли або вибули (у тому числі тимчасово на день виборів) зі своєї виборчої адреси, до списку виборців не включаються.

Формування електронних файлів для виготовлення органами ведення Реєстру списків виборців та іменних запрошень здійснюється централізовано Службою розпорядника Реєстру засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців» (далі - АІТС Реєстру).

Дільничні виборчі комісії забезпечують використання списків виборців виключно в цілях, передбачених законом.

Відомості подаються на паперовому та електронному носіях у вигляді списку, який має наскрізні нумерацію записів та нумерацію аркушів. Достовірність відомостей, поданих на паперовому носії, засвідчується на кожному аркуші підписом керівника відповідного органу, закладу, установи, посадової особи, який скріплюється печаткою.

Орган ведення Реєстру опрацьовує подані керівниками органів, закладів, установ, посадовими особами відомості згідно із Законом України «Про Державний реєстр виборців» до формування попередніх списків виборців в електронному вигляді з використанням програмних засобів АІТС Реєстру.

Орган ведення Реєстру складає попередній список виборців на звичайній виборчій дільниці окремо з виборів Президента України та місцевих виборів.

До попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці для підготовки та проведення голосування з виборів Президента України включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років і які мають право голосу та виборча адреса яких згідно з відомостями Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці.

До попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці для підготовки та проведення голосування з місцевих виборів включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років і які мають право голосу на відповідних місцевих виборах та які відносяться до цієї виборчої дільниці за своєю виборчою адресою, визначеною за зареєстрованим місцем проживання згідно із Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

У разі якщо межі звичайної виборчої дільниці виходять за межі одномандатного, єдиного одномандатного виборчого округу (повторні, проміжні, додаткові вибори депутатів сільської, селищної ради, вибори старости), до списку виборців на цій виборчій дільниці включаються виборці, які відносяться за виборчою адресою, визначеною за зареєстрованим місцем проживання, до цього виборчого округу.

Виборці включаються до попереднього списку виборців так, щоб відомості про виборців з однаковою адресою житла були розміщені поруч.

Попередній список виборців має наскрізні нумерацію виборців та нумерацію аркушів і виготовляється за встановленою Центральною виборчою комісією формою на паперовому носії формату А3 (з обох боків).

Попередній список виборців для підготовки та проведення голосування з виборів Президента України виготовляється у двох примірниках.

Попередній список виборців на кожному аркуші засвідчується підписом керівника органу ведення Реєстру і скріплюється печаткою цього органу.

Орган ведення Реєстру виготовляє іменні запрошення виборцям, включеним до попередніх списків виборців на відповідних звичайних виборчих дільницях, а також виборцям, яким тимчасово змінено місце голосування та які за виборчими адресами відносяться до території, на яку поширюються повноваження цього органу.

Передача списків виборців та іменних запрошень здійснюється у спеціально виділеному для цього приміщенні місцевої державної адміністрації або виконавчого органу місцевої ради, де розташований орган ведення Реєстру.

Наступного дня після отримання попереднього списку виборців дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці не пізніш як за п’ять днів до дня виборів надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє, зокрема, про включення його до попереднього списку на звичайній виборчій дільниці.

Виборець має право ознайомитися із попереднім списком та перевірити правильність внесених до нього відомостей безпосередньо у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Для уточнення попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях керівники органів, закладів, установ, зазначених у статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців", командир військової частини (формування), сільський, селищний, міський голова або інша посадова особа, яка відповідно до закону здійснює його повноваження, за десять днів до дня виборів подають органу ведення Реєстру передбачені вказаною статтею відомості за формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 13 січня 2011 року № 6, зі зміною в назві подання періоду, за який подаються відомості.

Такі відомості подаються за період з дати подання відомостей для складання попередніх списків виборців до дня подання цих відомостей.

Зміни до уточненого списку виборців вносяться головою або заступником голови та секретарем дільничної виборчої комісії.

Підставою для внесення змін до уточненого списку виборців є:

рішення суду щодо внесення змін до списку виборців;

повідомлення органу ведення Реєстру щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на цій виборчій дільниці.

Зміни до уточненого списку виборців, складеного для проведення місцевих виборів, можуть бути внесені не пізніше 18 години останньої суботи перед днем виборів.

У день виборів зміни до уточнених списків виборців не вносяться.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика