НовиниУкраїна

У ДФС розповіли, скільки коштів податківцям вдалося повернути до бюджету

17.05.2016 / 12:25
8224
+A
-a

У ДФС розповіли, скільки коштів податківцям вдалося повернути до бюджету

Загалом у 2015 році кримінально-процесуальним шляхом у завершених кримінальних провадженнях до бюджету мобілізовано 928 млн грн. Крім того, з метою забезпечення відшкодування завданої злочинами шкоди у направлених до суду провадженнях арештовано коштів та майна на загальну суму 252 млн гривень. З тіньового сектору економіки додатково мобілізовані 407 млн грн, сплачені до бюджету у кримінальних провадженнях, закритих у зв’язку з настанням податкового компромісу. Про це повідомив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

Разом з цим загальний економічний ефект від діяльності податкової міліції у 2015 році склав 49 млрд гривень, зокрема:

виявлено та зупинено на стадії реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних операції на суму 243 млрд грн, внаслідок чого упереджено втрати бюджету у сумі 40,5 млрд гривень;

по закінчених кримінальних провадженнях відшкодовано 928,2 млн грн збитків, що на 228,5 млн грн більше, ніж у 2014 році;

накладено арешт на майно у кримінальних провадженнях на суму 2,9 млрд грн, що на 1,4 млрд грн більше, ніж у 2014 році;

припинено протиправну діяльність 60 конвертаційних центрів, що на 12 більше, ніж у 2014 році;

за результатами ініційованих перевірок вигодонабувачів транзитно-конвертаційних груп стягнуто 779,2 млн грн, що на 314,4 млн грн більше, ніж у 2014 році;

сума виявленого легалізованого доходу під кримінальним провадженням склала 2,7 млрд грн, що на 1,3 млрд грн більше ніж у 2014 році;

із незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на суму майже 1,2 млрд грн, що в два рази більше, ніж у 2014 році.

У 2015 році закрито 2738 проваджень, що на 713 проваджень, або 21% менше, ніж у 2014 році. Із настанням податкового компромісу у минулому році закрито 449 кримінальних проваджень у зв’язку із погашенням 407 млн грн збитків.

На кількість закритих проваджень безпосередньо впливає застосування норми КПК України, за якою слідчий зобов'язаний впродовж 24 годин розпочинати кримінальні провадження за всіма фактами встановлених ним відомостей про вчинення кримінального правопорушення.  Якщо під час подальшого детального з’ясування обставин правопорушення встановлюється відсутність події чи складу злочину, таке провадження закривається із обов’язковою перевіркою обґрунтованості прийнятого процесуального рішення прокурором як процесуальним керівником.

«До 2012 року існувала стадія дослідчої перевірки, під час якої заяви і повідомлення про ймовірні злочини перевірялися протягом 10 днів і лише після цього приймалося рішення про початок слідства. Лише податковою міліцією щороку виносилось близько 15-20 тисяч постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, через відсутність події чи складу злочину. На сьогодні ця стадія відсутня», – зазначив Сергій Білан.

 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика