НовиниУкраїна

З грудня інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам виплачуватимуть підвищену соцдопомогу

16.09.2016 / 12:00
9977
+A
-a

З грудня інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам виплачуватимуть підвищену соцдопомогу

Із грудня 2016 року виплата державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та на дітей-інвалідів буде провадитись у підвищених розмірах, відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2008 № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», інформує сайт Міністерства соціальної політики України.

Розміри соцдопомоги:

для інвалідів з дитинства І групи підгрупи А – 2 561,90 грн.;

для інвалідів з дитинства І групи підгрупи Б – 1 870,50 грн.;

для інвалідів з дитинства ІІ групи – 1 247,00 грн.;

для інвалідів з дитинства ІІІ групи – 1 247,00 грн.;

для інвалідів з дитинства ІІ груп з надбавкою на догляд – 1 247,00 грн.;

для інвалідів з дитинства ІІІ груп з надбавкою на догляд – 1 247,00 грн.;

для дітей-інвалідів (без надбавки на догляд) – 1 247,00 грн.;

для дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – 2 227,90 грн.;

для дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд – 1 550,40 грн.;

для дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 561,90 грн.;

для дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1 717,40 грн.;

для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 
0 до 18 років – 1 309,35 грн.;

для дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд – 2 664,35 грн.;

для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 
6 років з надбавкою на догляд – 1 986,85 грн.;

для дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 998,35 грн.;

для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 153,85 гривень.

Додамо, відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам виходять із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність та дітей відповідного віку.

Згідно з урядовою постановою № 265  у разі,  коли щомісячний розмір пенсійних виплат,  державної соціальної  допомоги  інвалідам  з дитинства і дітям-інвалідам,   особам,  які  не  мають  права  на  пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової  грошової  допомоги,  сум індексації  та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання) не    досягає в інвалідів (у тому числі дітей-інвалідів) прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб,  які втратили працездатність, та в осіб, яким призначено пенсію у зв'язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена  сім'ї  100  відсотків, на двох – 120 відсотків, на трьох і більше – 150 відсотків  прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії та державної соціальної допомоги у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

У разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам(з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової  допомоги, сум індексації та інших  доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 949  гривень, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

У  разі коли інвалід з дитинства або дитина-інвалід одночасно отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про   державну   соціальну  допомогу  інвалідам  з дитинства та дітям-інвалідам»  ( 2109-14)  і  пенсію  у  зв'язку  з  втратою годувальника,  щомісячна  державна  адресна  допомога надається до державної   соціальної допомоги  інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам  і до пенсії у  зв'язку з втратою годувальника. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика