НовиниУкраїна

У КПК хочуть встановити порядок ознайомлення засуджених з матеріалами кримінального провадження

08.01.2019 / 15:16
2065
+A
-a

У КПК хочуть встановити порядок ознайомлення засуджених з матеріалами кримінального провадження

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект № 9455 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права засуджених на звернення до Європейського суду з прав людини.

Проект Закону передбачає удосконалення норм Кримінального процесуального кодексу України щодо ознайомлення засудженого, виправданого, особи, стосовно якої застосовано примусові заходи медичного чи виховного характеру, потерпілого, представника юридичної особи, їхніх захисників та законних представників з матеріалами кримінального провадження.

Оскільки відповідно до статті 43 КПК виправданий, засуджений мають права обвинуваченого, проектом Закону пропонується внести зміни до частини третьої статті 42 КПК, відповідно до яких підозрюваний, обвинувачений має право ознайомлюватися з матеріалами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 221 КПК.

Частиною третьою статті 42 КПК Кримінального процесуального кодексу України в редакції проекту Закону встановлюється право підозрюваного, обвинуваченого ознайомлюватися з матеріалами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 221 КПК.

Пропонованими проектом Закону змінами до частини другої статті 317 КПК передбачається, що після призначення справи до судового розгляду головуючий повинен забезпечити учасникам судового провадження можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження за наявності відповідної заяви.

Також проектом Закону пропонується доповнити статтю 317 КПК частиною третьою, якою закріплюється, що засуджений, виправданий, особа, стосовно якої застосовано примусові заходи медичного чи виховного характеру, потерпілий, представник юридичної особи, їхні захисники та законні представники мають право звернутись із заявою про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, стороною в якому вони були, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які брали участь у кримінальному судочинстві до суду, де вони зберігаються.

Засуджені, які відбувають покарання в установах виконання покарань, звертаються до суду через адміністрацію таких установ із заявою про надання електронних копій матеріалів кримінального провадження (кримінальної справи) та документів, долучених до матеріалів кримінального провадження, необхідних для захисту своїх прав і свобод.

Такі електронні копії надсилаються судом до адміністрації установ виконання покарань за допомогою електронної пошти або інших засобів зв’язку у строк, об’єктивно необхідний для їх виготовлення, але не більше тридцяти днів з дня надходження такого звернення.

У свою чергу, проектом Закону закріплюється право засуджених звертатися до суду через адміністрацію установи виконання покарань з заявами про надання електронних копій матеріалів кримінального провадження (кримінальної справи) та документів, долучених до матеріалів кримінального провадження (абзац тринадцятий частини першої статті 8 Кримінально-виконавчого кодексу України в редакції проекту Закону).

Положеннями частини першої статті 8 Кримінально-виконавчого кодексу України встановлено, що засуджені мають право на отримання копій документів з їхніх особових справ та інших, пов'язаних з реалізацією їхніх прав, документів у порядку, встановленому Міністерством юстиції України.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика