НовиниУкраїна

У Києві відкрили новий офіс пробації

22.09.2018 / 10:00
889
+A
-a

У Києві відкрили новий офіс пробації

У Києві відкрили новий офіс пробації NORLAU (Норвезька експертна місія з питань верховенства права в Україні). Про це повідомив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.

За словами Чернишова, у жовтні виповниться два роки, як було підписано Угоду про співробітництво у процесі впровадження системи пробації в Україні між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції та громадської безпеки Королівства Норвегія.

«Проект сприяє розвитку національної системи пробації в Україні, що є неоціненним, відповідно до міжнародних стандартів та передового світового досвіду в даній сфері, а також має на меті впровадження необхідної нормативно-правової бази й укріплення інституційної спроможності системи пробації через систематичне навчання персоналу та впровадження відповідних методик, програм і процедур, а також ефективної організаційної структури», – наголосив Денис Чернишов.

Окрім цього, за словами заступника Міністра юстиції, Проектом передбачено відкриття двох пілотних моделей офісів пробації в Харкові та Білій Церкві, а також надання підтримки з відкриттям подібних пілотних офісів в інших містах. Все це дозволить забезпечити дотримання прав людини та принципів верховенства права в роботі системи кримінальної юстиції в Україні, що сприятиме ефективній та професійній організації системи пробації та застосуванню альтернативних видів покарань.

«Проект NORLAU передбачає застосування цілісного підходу, який відображає, що кримінальне правосуддя є комплексною системою, численні учасники якої мають співпрацювати, координуючи свої зусилля задля дотримання прав людини та принципів справедливості стосовно осіб, які перебувають у конфлікті із законом. Усі елементи проекту спрямовані на систематичне залучення органів системи кримінального правосуддя до роботи над важливими питаннями, пов’язаними з розвитком пробації та застосуванням альтернативних заходів і видів покарань», - додав заступник Міністра.

Також, як зауважив Денис Чернишов, Проект одночасно працюватиме з представниками всієї системи кримінальної юстиції, забезпечуючи координацію зусиль та прийняття елементів реформи всіма установами – органами прокуратури, судами, адвокатами, установами виконання покарань, органами пробації, місцевими громадами та іншими відповідними інститутами.

Зазначимо, до команди NORLAU увійшли радники з правових питань та практикуючі спеціалісти з різноманітних органів системи кримінального правосуддя, зокрема й представники прокуратури, суду, тюремних закладів та пробації. За необхідності, з метою підсилення експертного потенціалу NORLAU, для виконання конкретних короткострокових завдань додатково можуть бути залучені й інші технічні спеціалісти, які працюють в норвезьких органах правосуддя. 

Основні напрями діяльності:

експертна підтримка у налагодженні комунікації між усіма учасниками пробаційної діяльності в частині досудової пробації;

розроблення концепції застосування електронного моніторингу в Україні;

експертна підтримка в частині пенітенціарної пробації;

ефективна комунікація між установами виконання покарань та пробацією;

сприяння у впровадженні електронної статистики.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика