НовиниУкраїна

У Мін’юсті створили дисциплінарну комісію, яка розслідуватиме проступки держслужбовців

06.07.2016 / 11:16
12911
+A
-a

У Мін’юсті створили дисциплінарну комісію, яка розслідуватиме проступки держслужбовців

Міністерство юстиції України утворило дисциплінарну комісію з розгляду дисциплінарних справ та затвердило її склад. Це передбачено наказом Міністерства від 4 липня 2016 року № 3796/к «Про дисциплінарну комісію з розгляду дисциплінарних справ Міністерства юстиції України».

Комісія здійснюватиме дисциплінарне провадження з метою визначення ступені вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку державними службовцями категорій «Б» і «В» Мін`юсту та категорії «Б» його територіальних органів, дисциплінарні стягнення яких застосовуються Державним секретарем Міністерства.

До складу дисциплінарної комісії увійшли Сергій Авілов, начальник Управління з питань банкрутства Департаменту з питань судової роботи та банкрутства; Аліса Кирик - начальник відділу контролю Управління контролю за діяльністю органів державної виконавчої служби Департаменту державної виконавчої служби; Лада Котяш - начальник Управління розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Департаменту державної реєстрації та нотаріату; Анна Мосійчук - начальник Управління нормативно-правового та методичного забезпечення нотаріату Департаменту приватного права; Аліса Оскірко - начальник Відділу акредитації та моніторингу суб'єктів державної реєстрації Департаменту державної реєстрації та нотаріату; Віталій Черупний - начальник Управління контролю за діяльністю органів державної виконавчої служби Департаменту державної виконавчої служби.

Тепер комісія має на своєму першому засіданні обрати голову та секретаря комісії.

Відповідно до Закону «Про державну службу» за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягається до дисциплінарної відповідальності.

Підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов’язків та інших вимог, встановлених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення.

Дисциплінарними проступками є:

1) порушення Присяги державного службовця;

2) порушення правил етичної поведінки державних службовців;

3) вияв неповаги до держави, державних символів України, Українського народу;

4) дії, що шкодять авторитету державної служби;

5) невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, актів органів державної влади, наказів (розпоряджень) та доручень керівників, прийнятих у межах їхніх повноважень;

6) недотримання правил внутрішнього службового розпорядку;

7) перевищення службових повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення;

8) невиконання вимог щодо політичної неупередженості державного службовця;

9) використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або в неправомірних особистих інтересах інших осіб;

10) подання під час вступу на державну службу недостовірної інформації про обставини, що перешкоджають реалізації права на державну службу, а також неподання необхідної інформації про такі обставини, що виникли під час проходження служби;

11) неповідомлення керівнику державної служби про виникнення відносин прямої підпорядкованості між державним службовцем та близькими особами у 15-денний строк з дня їх виникнення;

12) прогул державного службовця (у тому числі відсутність на службі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин;

13) поява державного службовця на службі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;

14) прийняття державним службовцем необґрунтованого рішення, що спричинило порушення цілісності державного або комунального майна, незаконне їх використання або інше заподіяння шкоди державному чи комунальному майну, якщо такі дії не містять складу злочину або адміністративного правопорушення.

За вчинення дисциплінарних проступків до державних службовців застосовується один із таких видів дисциплінарного стягнення: зауваження, догана, попередження про неповну службову відповідність та звільнення з посади державної служби.

За недотримання правил внутрішнього службового розпорядку покарання державного службовця може обмежитися зауваженням.

Догану може бути оголошено, якщо дії держслужбовця шкодять авторитету державної служби, або ж якщо він не виконує посадові обов’язки, акти органів державної влади та доручення керівників, чи не з’явився на роботу  без поважних причин.

У разі порушення правил етичної поведінки державних службовців та невиконання вимог щодо політичної неупередженості керівник державної служби може попередити такого державного службовця про неповну службову відповідність.

Звільнення з посади державної служби є винятковим видом дисциплінарного стягнення і може бути застосоване лише у разі вчинення дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 1, 3, 7, 9 - 11, 13, 14, а також у разі систематичного (повторно протягом року) прогулу без поважних причин.

Для визначення наявності вини, характеру і тяжкості дисциплінарного проступку проводиться службове розслідування. Стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії "А" його здійснює Комісія з питань вищого корпусу державної служби, яку досі не сформовано, а стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В", - дисциплінарна комісія у відповідному державному органі.

Варто зауважити, що тривалість службового розслідування не може перевищувати один місяць. За потреби зазначений строк може бути продовжений суб’єктом призначення, але не більш як до двох місяців, за результатами якого може бути призначено дисциплінарне стягнення.

Зазначимо, що за кожний дисциплінарний проступок до державного службовця може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика