НовиниУкраїна

У Раді зареєстровано законопроект про аудіо та відео-фіксації нотаріальних дій

10.09.2018 / 13:02
4124
+A
-a

У Раді зареєстровано законопроект про аудіо та відео-фіксації нотаріальних дій

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення захисту прав власників майна шляхом аудіо та відео-фіксації процесу проведення нотаріальних дій».

Законопроектом пропонується встановити обов’язкове та повне фіксування за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів процесу укладання (посвідчення) таких правочинів:

угода щодо відчуження учасником товариства частки у статутному капіталі;

угода щодо відчуження акціонером публічного акціонерного товариства належних йому акцій;

договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна;

виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість;

договір купівлі-продажу щодо обігу цінних паперів;

довіреність у випадку, якщо правочин, для укладення якого вона видається, підлягає нотаріальному посвідченню.

Також законопроект передбачає обов’язкове нотаріальне посвідчення договорів оренди земельної ділянки, укладених з фізичною особою (крім випадків, коли орендодавцем виступає фізична особа-підприємець), із забезпеченням повної звуко- та відеофіксації; обов’язкове представлення сторін правочину із пред’явленням документу, що їх ідентифікує, при звуко- та відеофіксації укладання (посвідчення) правочинів і обов’язкове внесення матеріалів звуко- та відеофіксації укладання (посвідчення) правочинів до Державного реєстру прав.

Окрім того, пропонується заборонити вчинення правочинів нотаріусом, предметом яких є земельні ділянки, корпоративні права та/або нерухоме майно, без забезпечення повного фіксування процесу укладання (посвідчення) правочину за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів та відповідальність за порушення цієї норми (анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика