НовиниУкраїна

У Раді зареєстрували законопроект про протимінну діяльність

24.09.2018 / 20:41
954
+A
-a

У Раді зареєстрували законопроект про протимінну діяльність

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 9080 про протимінну діяльність.

Протимінну діяльність пропонується здійснювати у в рамках виконання Плану з імплементації Національної стратегії протимінної діяльності, який підлягатиме щорічному перегляду з урахуванням результатів реалізації визначених заходів.

Для організації виконання заходів Плану з імплементації Національної стратегії протимінної діяльності та  організації і контролю за виконанням робіт з гуманітарного розмінування Кабінетом Міністрів України утворюється Національне агентство з протимінної діяльності.

Законопроект визначає:

коло суб’єктів, що здійснюють формування та реалізацію  державної політики у сфері гуманітарного розмінування, та суб’єктів, що здійснюватимуть гуманітарне розмінування;

принцип отримання дозволів та акредитації для здійснення гуманітарного розмінування;

порядок закупівлі товарів подвійного використання та вибухових матеріалів, необхідних для проведення гуманітарного розмінування, затвердження технологічного регламенту, звітування про виконані роботи з гуманітарного розмінування, контроль за якістю виконання розмінування.

Крім того, законопроект пропонує визначити процедури та порядок здійснення заходів гуманітарного розмінування, вимоги до осіб, що здійснюють гуманітарне розмінування.

Також окремий розділ законопроекту присвячений питанням соціального захисту осіб, що здійснюють заходи з гуманітарного розмінування та осіб, що прирівнюються до них. Так, пропонується встановити, що особи, що здійснюють заходи з гуманітарного розмінування, підлягають обов’язковому страхуванню в порядку, визначеному Законом України «Про страхування». На законодавчому рівні пропонується вирішити питання пенсійного забезпечення вказаних осіб, та право на охорону здоров'я та медичну допомогу. Законопроект визначає розміри одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності як розмінувальникам, так і постраждалим особам.

Також законопроект доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 188-50 «невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з протимінної діяльності».

Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з протимінної діяльності, - тягне за собою накладення штрафу на уповноважених осіб від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Те саме діяння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика