НовиниУкраїна

У ВАСУ назвали безпідставними звинувачення на адресу адмінсудів

23.05.2016 / 12:46
4014
+A
-a

У ВАСУ назвали безпідставними звинувачення на адресу адмінсудів

У Вищому адміністративному суді відреагували на заяви Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана  про прийняття суддями рішень, які блокують призначення керівників державних підприємств, обраних у результаті відкритих, публічних конкурсів. 

Як повідомили у ВАСУ, звинувачення судів у блокуванні проведення публічних конкурсів щодо відбору керівників державних підприємств не відповідають дійсності. У той же час суд не має права відмовити у прийнятті позовної заяви позивачу,  котрий оскаржує порушення процедури проведення згаданих конкурсів, тим більше, якщо це порушує його права та інтереси. Адже відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
  
Наразі адміністративні суди ще не ухвалили жодного остаточного рішення щодо законності або незаконності проведення таких конкурсів та їх результатів. На цьому етапі судді постановляють процедурні ухвали  про забезпечення позову, якщо є очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень (ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України).

Щодо звинувачень з боку високопосадовців, що такі рішення ухвалюються судами надто оперативно, повідомляємо, що відповідно до ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Органи судової влади вже неодноразово зверталися до представників виконавчої гілки влади з проханням не втручатися в роботу судді, який є носієм державної влади,оскільки це розцінюватиметься не тільки як грубе порушення незалежності судді, а і як прояв відвертого політичного тиску.

До того ж судові рішення є відкритими і доступними для всіх без винятку громадян на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень. У кожному судовому рішеннізазначено прізвище судді, який розглядає справу.  До того ж кожен суддя персонально несе дисциплінарну відповідальність за порушення норм процесуального і матеріального права.

Також Вищий адміністративний суд України повідомив, що у межах своєї компетенції готовий сприяти розширенню ініціативи Прем'єр-міністра України щодо публічного інформування громадськості про тих державних діячів, посадових осіб та держслужбовців, які у результаті здійснення своїх владних управлінських функцій порушують права, свободи та інтереси фізичних та юридичних осіб. Зокрема, розглядається можливість розміщення у відкритих джерелах судових рішень  у спорах, в яких було встановлено факти порушення прав осіб представниками державної влади, із зазначенням прізвищ конкретних посадовців.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика