НовиниУкраїна

У Верховному Суді обговорювали судову практику в сфері доступу до публічної інформації

11.12.2019 / 09:15
494
+A
-a

У Верховному Суді обговорювали судову практику в сфері доступу до публічної інформації

Верховним Судом і ГО «Український інститут з прав людини» проведено семінар, в ході якого відбулося обговорення судової практики в сфері доступу до публічної інформації.

За повідомленням Верховного Суду проєктний менеджер ГО «Український інститут з прав людини» Валерія Лутковська і експерт цієї Громадської організації Ірина Кушнір презентували «Огляд рішень судів апеляційної та касаційної інстанцій щодо порушення права на доступ до публічної інформації 2018–2019 рр.», сформований експертами організації в рамках проєкту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

В ході семінару експерт повідомила, що будь-якому обмеженню доступу до інформації з боку розпорядника має передувати застосування «трискладового тесту» відповідно до роз’яснень у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 29 вересня 2016 року № 10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації». 

Таке обмеження може бути: по-перше, на підставі закону в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; по-друге, якщо розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; по-третє, якщо шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Валерія Лутковська зазначила, що при вирішенні питання правомірності обмеження доступу до інформації необхідно встановити:

Чи існує на момент прийняття рішення (надання відповіді) законодавча заборона обмеження доступу до відповідної інформації або чи передбачає законодавство, що запитувана інформація є відкритою. За наявності таких законодавчих положень інформація має бути надана.

Чи оприлюднювалась правомірно відповідна інформація раніше. Якщо вона вже була правомірно оприлюднена, підстав для обмеження доступу до неї немає.

Чи підпадає інформація під визначення та ознаки інформації з обмеженим доступом (конфіденційної, таємної, службової) в розумінні статей 7, 8, 9 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Якщо запитувана інформація не належить до жодного виду інформації з обмеженим доступом, підстав для обмеження доступу немає.
Чи свідчить аналіз за «трискладовим тестом» відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону, що шкода захищеному інтересу переважає суспільний інтерес в оприлюдненні запитуваної інформації.

Чи було здійснено аналіз за «трискладовим тестом» до кожної частини документа, інформації.

Чи було надано/оприлюднено документ з вилученням лише тієї інформації, що за результатами застосування «трискладового тесту» підлягала обмеженню в доступі.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика