НовиниУкраїна

У Верховному Суді обговорили можливість запровадження преюдиційного запиту

28.11.2016 / 16:53
2579
+A
-a

У Верховному Суді обговорили можливість запровадження преюдиційного запиту

Під час Міжнародної конференції «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя» експерти обговорили питання преюдиційного запиту в Україні.

Як повідомляється на сайті ВСУ, суддя Вищого адміністративного суду України Ігор Олендер проаналізував питання доцільності запровадження консультативного запиту в Україні. На його думку, ця тема є дуже актуальною, адже процедура консультативного запиту сприятиме єдності судової практики на всіх рівнях. Наразі в Україні немає подібної однозначності у трактуванні законодавства – попри постанови Верховного Суду України, суди нижчих інстанцій не зобов’язані їх неухильно дотримуватись, адже подібні акти носять лише рекомендований, а не обов’язковий характер. Ігор Олендер також наголосив на важливості вивчення міжнародного досвіду використання преюдиційного запиту.

Водночас суддя Суду загальної юрисдикції Європейського Союзу Віргіліус Валанчюс ознайомив учасників конференції з особливостями розгляду справ у європейських судах. Доповідач розглянув преюдиційний (консультативний) запит як механізм забезпечення єдності судової практики й навів декілька конкретних прикладів з практики європейських судів, які дають змогу глибше зрозуміти особливості подібних звернень. Суддя також звернув увагу на те, що з кожним роком до європейських судів надходять все більше консультативних запитів – якщо ще у 1960 році їх взагалі не було, то цього річ до них вже надійшло майже півтисячі подібних запитів.

Довідас Віткаускас наголосив на тому, що саме Верховний Суд України має стежити за тим, щоб норми законодавства були максимально чіткими й однозначно трактувалися усіма судами нижчих інстанцій. На переконання судді Європейського Суду, саме це допоможе створити в Україні єдину судову практику.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика