У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 4021а "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо застосування механізмів фінансової реструктуризації".
Як зазначають розробники законопроекту, банки на сьогоднішній день позбавлені адекватної та належної можливості списувати безнадійну заборгованість юридичних осіб, тому що у Податковому кодексі відсутні чіткі та прийнятні з економічної точки зору критерії безнадійної заборгованості. Передбачені чинною редакцією Податкового кодексу ознаки безнадійної заборгованості, як підстава для можливості її списання за рахунок страхових резервів, не мають належного економічного змісту. Найбільш проблемним для банків питанням є списання заборгованості за кредитами, які були видані боржникам, зареєстрованим на території тимчасово окупованого Криму та зоні проведення антитерористичної операції. Такі ознаки напряму призводять до скорочення обсягів кредитування реального сектору економіки, внаслідок погіршення якості активів. У зв’язку із цим необхідні відповідні зміни до статті 14 Податкового кодексу щодо удосконалення визначення критеріїв безнадійної заборгованості.
Тому законопроектом пропонується вважати безнадійною заборгованістю суму боргу за фінансовим кредитом, за яким прострочення погашення становить понад 3 роки.
Винятком є борги за кредитами осіб, які пов’язані з таким кредитором, перебувають з ним у трудових відносинах або перебували в трудових відносинах, і період між датою звільнення і датою прощення їхньої заборгованості не перевищує 3 років.
Основним завданням законопроекту є усунення неузгодженостей в податковому законодавстві та забезпечення виконання умов закону про фінансову реструктуризацію.