НовиниУкраїна

Україна перейшла на біометричні паспорти

03.10.2016 / 15:29
3132
+A
-a

Україна перейшла на біометричні паспорти

1 жовтня набрав чинності Закон України № 1474-VIII від 14 липня 2016 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України», що вводить у дію другий етап реформи із запровадження паспорта громадянина України у формі картки з електронним безконтактним носієм.

Паспорти громадянам України оформлятимуть після досягнення 14 років: на 4 роки особам, які не досягли 18 років, в іншому випадку – на 10 років. У паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудований безконтактний електронний носій, в який будуть вбудують електронний цифровий підпис. 

Карткові паспорти громадяни отримуватимуть при досягненні 25- та 45-річного віку, а також у випадках зміни прізвища і замість втрачених або зіпсованих документів.

Нові паспорти громадян України матимуть вигляд пластикової карти розміром 54 на 56 мм. Документи міститимуть інформацію українською та англійською мовами.

До паспорта громадянина України вноситься така інформація: 1) назва держави; 2) назва документа; 3) ім'я особи; 4) стать; 5) громадянство; 6) дата народження; 7) унікальний номер запису в Реєстрі; 8) номер документа; 9) дата закінчення строку дії документа; 10) дата видачі документа; 11) уповноважений суб'єкт, що видав документ (код); 12) місце народження; 13) відцифрований образ обличчя особи; 14) відцифрований підпис особи; 15) податковий номер або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків. У разі наявності повідомлення про відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків проставляється слово «відмова».

У паспортах не буде інформації про реєстрацію шлюбу і його розірвання, проте кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб. 

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзного документа особи, якій надано додатковий захист, картки мігранта будуть використовувати оцифровані відбитки пальців рук. Водночас для оформлення паспорта громадянина України їх будуть вносити лише за згодою особи.

Термін дії закордонного паспорта відтепер не будуть продовжувати. У випадку закінчення його терміну дії потрібно буде оформляти новий паспортний документ. У разі необхідності термінового виїзду на Україну Генеральне консульство може оформити посвідчення особи на повернення в Україну.

Закон також встановлює перелік документів, що надають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну. Такими документами є: закордонний паспорт, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу та посвідчення особи на повернення в Україну.

Окрім того, Закон передбачає ведення карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця (або особи без громадянства), який має намір займатися підприємницькою діяльністю на Україні, і підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в країні.

Також, відповідно до Закону, заяву на оформлення паспорта-картки, а також закордонного паспорта, можна буде подати також у центрах надання адміністративних послуг.

Водночас, процес заміни паспортів відбуватиметься протягом щонайменше 4 років. Документи, видані громадянам раніше, і надалі зберігатимуть чинність.

Додамо, Законом передбачено місячний строк на приведення у відповідність до нього нормативно-правових актів. Державною міграційною службою вже підготовлено необхідні проекти постанов Кабінету Міністрів України і найближчим часом вони будуть розглянуті Урядом.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика