НовиниУкраїна

Уряд схвалив зміни до Податкового кодексу

05.10.2016 / 15:08
5039
2
+A
-a

Уряд схвалив зміни до Податкового кодексу

5 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України схвалив внесений Міністерством фінансів законопроект № 3357 «Про внесення змін до Податкового кодексу України». Про це інформує «Урядовий портал».

Пакет змін є результатом спільної роботи народних депутатів, бізнесу, громадських експертів та Мінфінансів. Автори проекту зазначають, що документ має максимально швидко прийняти Верховна Рада України.

Основними результатами прийняття законопроекту має бути: зменшення корупції,  покращення якості адміністрування податків, спрощення податкової системи, покращення інвестиційного клімату.

Адміністрування податків:

Проблема: низький рівень електронних сервісів, зловживання органами доходів і зборів своїми повноваженнями, комунікаційні прогалини між ДФС та платниками податків.

Рішення: адміністрування всіх баз даних Мінфіном чи ДП при Мінфіні, запровадження електронного кабінету платника податків, ведення єдиної бази індивідуальних податкових консультацій на сайті ДФС, видача Мінфіном узагальнюючих податкових роз’яснень, запровадження з 01 січня 2018 року функціонування системи сплати всіх податків, зборів (окрім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального) на єдиний рахунок.

Результат: підвищення прозорості адміністрування податків; мінімізація податкових спорів за рахунок якісного роз’яснення законодавства; гарантування прав платників на використання електронних сервісів.

Ліквідація Податкової міліції:

Проблема: надмірний тиск з боку ДФС на бізнес, репресивний орган для бізнесу.

Рішення: створення Служби фінансових розслідувань, діяльність якої спрямовується та координується Кабінетом Міністрів через Мінфін. Організація і діяльність Фінансової поліції встановлюється окремим законом.

Діяльність Фінансової поліції передбачатиме:

- запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття фінансових злочинів

- здійснення оперативно-розшукової діяльності, а також досудового розслідування злочинів

- оприлюднення детального звіту про свою діяльність двічі на рік

Результат: скорочення інструментів тиску на бізнес з боку ДФС, покращення бізнес-клімату шляхом переходу ДФС до виконання сервісних функцій, налагодження партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами,  підвищення ефективності виявлення злочинів у сфері фінансів

Податок на прибуток підприємств:

Проблема: необхідність підвищення рівня технічної оснащеності підприємств, необхідність стимулювання розвитку малого підприємництва, створення нових робочих місць та забезпечення самозайнятості населення, податкове законодавство є стримуючим фактором при проведенні реорганізацій

Рішення: запровадження механізму прискореної амортизації для об'єктів основних засобів:

- для  груп 4,5,6 (машини та обладнання; транспортні засоби; інструменти, прилади, інвентар, меблі) – 2 роки;

- для груп 3 (передавальні пристрої), 7,8,16 (тварини; багаторічні насадження; довгострокові біологічні активи) – 4 роки.

Звільнення від оподаткування податком на прибуток суб’єктів малого підприємництва, які відповідають певним критеріям, надання права на перенесення збитків при реорганізації за дотриманні визначених умов.

Результат: залучення інвестицій, забезпечення повної окупності нових машин та обладнання, транспортних засобів тощо (введених в експлуатацію) за 2 роки; подальший розвиток малого бізнесу, в т.ч. через реінвестування коштів, звільнених від оподаткування, надання можливості започаткування власного бізнесу; податкове законодавство не стримує реорганізацію компаній.

Податок на додану вартість:

Проблема: непрозорий механізм бюджетного відшкодування ПДВ, порушення прав платників шляхом розірвання договору про визнання електронних документів, зняття податкового кредиту добросовісним платникам податку, некоректна робота системи СЕА ПДВ «заморожує» кошти платників;

Рішення: 

запровадження єдиного публічного реєстру заяв на відшкодування ПДВ замість двох (норма законопроектів №3357 і №3810); 

повна автоматизація процесу відшкодування ПДВ: відмова від відшкодування на підставі «висновків», що направляються ДФС в Казначейство; 

відшкодування виключно на підставі даних публічного реєстру заяв на відшкодування ПДВ; 

відмова від розірвання договору про визнання електронних документів; 

запровадження процедури тимчасового блокування реєстрації податкової накладної з чітким алгоритмом дій як працівників ДФС, так і платника податків; 

заборона на зняття податкового кредиту добросовісним платникам податку;

визнання податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), достатньою підставою для формування податкового кредиту, яка не потребує будь-яких інших підтверджень (норма законопроектів №3357 і №3810), розморожування коштів платників податку на рахунках в СЕА ПДВ, виправлення помилок в СЕА ПДВ.

Результат: прозора процедура відшкодування ПДВ, захищені права добросовісних платників, удосконалення СЕА ПДВ, створений механізм для виявлення податкових ухилень на ранніх стадіях.

Податок на доходи фізичних осіб:

Проблема: складні умови ведення бізнесу на загальній системі оподаткування, відсутність права фізичної особи-підприємця, що користується загальною системою оподаткування, на включення до витрат сум, сплачених окремих податків, платежів за ліцензії, існування обмежень, які стримують навчання талановитої молоді за рахунок залучення коштів роботодавців, спонсорів чи меценатів.

Рішення: запровадження нової «пом’якшеної» системи оподаткування доходів від провадження бізнесу на загальній системі оподаткування для осіб з річним обсягом доходів до 4000 розмірів МЗП (у 2016 році – 5 ,512 млн грн): види діяльності обмежені, подібні до єдиного податку; кількість найманих працівників не обмежена; спрощений облік доходів і витрат за касовим методом; спрощені вимоги до підтверджуючих документів. Не застосування РРО платниками з обсягом доходу до 1 млн. грн.

Розширення переліку витрат фізичної особи-підприємця на суму орендної плати за користування земельними ділянками державної і комунальної власності, плати за ліцензії, надання права на амортизацію основних засобів, що використовуються у діяльності (крім житлової нерухомості та автомобілів), звільнення плати на навчання від оподаткування

Результат: спрощення умов для ведення підприємницької діяльності, усунення податкової дискримінації, яка існує на сьогодні по відношенню до фізичних осіб-підприємців, стимулювання залучення коштів спонсорів, меценатів чи роботодавців для підвищення професійного рівня найманих працівників, а також навчання  талановитої молоді.

Додамо, антикорупційний законопроект є частиною реформи ДФС, в яку також входять запровадження ключових показників для Державної фіскальної служби, реформа митниці та Інституційна реформа ДФС.

КОМЕНТАРІ  2 + Додати коментар
Gutyuk Sergiy
Щось не ясно ЩО КОНКРЕТНО ЗМІНИЛОСЯ для 2 чи 3 групи ФОП.  Можна розяснення по простому: 1 2 3 ? 
Гомзяк Ігор
=) Це не зміни в ПК,.  Новина про те, що КМУ погоджується із пропозиціями Мінфіна.  І КМУ скоріш за все звернеться до ВРУ з проханням прийняти ці зміни) 
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика