НовиниУкраїна

Уряд схвалив умови оплати праці судових експертів

04.01.2019 / 09:00
3073
+A
-a

Уряд схвалив умови оплати праці судових експертів

Уряд визначив умови оплати праці працівників науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1127.

Також визначено порядок обчислення стажу роботи для встановлення щомісячної надбавки за вислугу років, схеми коефіцієнтів для обчислення посадових окладів працівників, а також розміри надбавок за кваліфікаційні класи судових експертів.

Так, згідно з документом посадовий оклад працівників визначається шляхом множення прожиткового мінімуму працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, на відповідний посаді коефіцієнт. Наприклад, посадові оклади судових експертів і наукових співробітників становлять 20 170,5 грн: 1921 грн * 10,5.

Судові експерти також отримують надбавки за кваліфікаційні класи – від 200 до 700 грн.

Постанова, зокрема, надає право директорам науково-дослідних установ судових експертиз установлювати працівникам надбавки у розмірі до 50 відсотків посадового окладу: за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи і за складність, напруженість у роботі.

Граничний розмір зазначених надбавок не повинен перевищувати 50 відсотків посадового окладу (для працівників, які мають кваліфікацію судового експерта, — 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років).

Установлюються щомісячна надбавка за вислугу років працівникам у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за кваліфікаційний клас судового експерта і залежно від стажу роботи у таких розмірах: понад три роки – 10 відсотків, понад п’ять років – 15, понад 10 років – 20, понад 15 років – 25, понад 20 років – 30, понад 25 років – 40 відсотків.

Також передбачаються надбавки за почесне звання «заслужений» – у розмірі 20% посадового окладу.

У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни зазначені надбавки скасовуються або розмір їх зменшується.

У разі зменшення у зв’язку з прийняттям цієї постанови розміру заробітної плати (без урахування премії) в окремих працівників на час роботи на займаній посаді виплачується різниця між заробітною платою (без урахування премії), визначеною за попередніми умовами оплати праці, та розміром заробітної плати, встановленим за новими умовами оплати праці.

До стажу роботи, що дає право на встановлення щомісячної надбавки за вислугу років працівникам науково-дослідних установ судових експертиз Мін’юсту, зараховується стаж роботи на посадах: директор установи, завідувач відділення, завідувачі основних підрозділів, учений секретар, завідувачі підрозділів, що входять до складу основних підрозділів, головний, провідний чи старший судовий експерт, судовий експерт, стажист судового експерта, головний, провідний чи старший науковий співробітник, науковий співробітник, молодший науковий співробітник, головний чи провідний фахівець, який проводить наукові та науково-технічні розробки, фахівець, який проводить наукові та науково-технічні розробки.

До стажу роботи працівників науково-дослідних установ судових експертиз Мін’юсту включається також час:

коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу);

відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, — відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, або у разі, коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежна), — не більш як до досягнення нею 16-річного віку;

підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після направлення на підвищення кваліфікації працював на посадах, зазначених у пункті 1 цього Порядку;

наукової та науково-педагогічної роботи в інших науково-дослідних, наукових установах та закладах освіти, діяльність яких пов’язана з науковою та/або науково-технічною діяльністю;

проходження служби (роботи) в експертних підрозділах органів внутрішніх справ, Міноборони, СБУ та Держприкордонслужби.

Ця постанова набирає чинності одночасно з відновленням дії частини другої статті 18 Закону України “Про судову експертизу”.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика