НовиниУкраїна

Уряд затвердив новий порядок розпорядження геологічною інформацією

12.11.2018 / 10:25
2035
+A
-a

Уряд затвердив новий порядок розпорядження геологічною інформацією

Кабінет Міністрів України своє постановою від 07 листопада 2018 року № 93 затвердив Порядок розпорядження геологічною інформацією.

Порядок визначає процедуру розпорядження (надання у користування і продаж) геологічною інформацією про надра, отриманою за результатами робіт з геологічного вивчення надр, експлуатації родовищ корисних копалин або використання надр з іншою метою.

Геологічна інформація – зафіксовані на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді відомості та/або дані геологічного, геофізичного, геохімічного, гідрогеологічного, інженерно-геологічного, геолого-економічного, технологічного, еколого-геологічного, фізико-географічного, геодезичного, геоастрономічного, аерокосмічного, петрографічного, палеонтологічного змісту, що характеризують геологічну будову надр, родовища корисних копалин, склад сировини та властивості гірських порід, руд, мінералів, вуглеводнів, підземних вод, а також інші якісні та кількісні параметри, показники та ознаки надр.

Первинна геологічна інформація – відомості та/або дані, отримані під час користування надрами у результаті проведення досліджень геологічних об’єктів в їх природному заляганні, зразках, пробах, а також моніторингу стану, користування та охорони надр, а саме:

документація маршрутів, об’єктів і пунктів спостереження (в тому числі шахт, розрізів, кар’єрів, родовищ, проявів, гірничих виробок, свердловин, водних об’єктів тощо);

зразки (матеріальні носії) гірських порід, керна, пластових рідин, флюїдів, інших природних утворень та їх опис, польові журнали відбору зразків і проб природних геологічних матеріалів, розподілу зразків і проб за видами аналізів;

каталоги координат і картограми геологічних об’єктів, площ робіт, профілів, свердловин, пунктів спостережень і відбору проб;

звіти і матеріали лабораторно-аналітичних досліджень;

документація польових геологогеофізичних спостережень, цифрові записи всіх видів спостережень;

результати попередньої обробки польових спостережень, у тому числі в цифровому вигляді, польова графіка;

документація щодо проведення гірничопрохідницьких і бурових робіт;

документація щодо проведення свердловинних досліджень і випробувань;

документація щодо проведення моніторингу стану надр.

Вторинна (оброблена) геологічна інформація – збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді відомості та/або дані, отримані за всіма видами і стадіями геологорозвідувальних робіт, видами користування надрами у результаті обробки, інтерпретації та аналізу первинної геологічної інформації, а саме:

звіти і матеріали за результатами всіх видів і стадій геологорозвідувальних робіт, в тому числі звіти за свердловинами;

звіти за результатами науково-дослідних і тематичних робіт з геологічного вивчення надр;

карти геолого-геофізичного змісту (в тому числі геологічні, мінерагенічні, гідрогеологічні, геофізичні, геохімічні, інженерно-геологічні, геоекологічні, родовищ, підрахунку запасів тощо);

бюлетені державного моніторингу стану надр і режиму підземних вод;

протоколи затвердження виявлених запасів і ресурсів корисних копалин та кондицій на мінеральну сировину;

бази геологічних даних та інформаційні масиви геологічної інформації про надра (цифрові та графічні файли, сканобрази), геоінформаційні проекти, складені за результатами проведення робіт з геологічного вивчення надр.

Геологічна інформація підлягає обов’язковому збереженню її власниками та/або юридичними чи фізичними особами, яким надано право користування такою інформацією.

Геологічна інформація є об’єктом цивільно-правових відносин і може використовуватися як внесок до статутного капіталу юридичних осіб.

Геологічна інформація, створена (придбана) за кошти державного бюджету, є державною власністю.

Первинна геологічна інформація, що є державною власністю, підлягає обов’язковій передачі до Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу (після його створення). Порядок функціонування Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу і порядок передачі до нього первинної геологічної інформації затверджуються Мінприроди.

Геологічна інформація, створена (придбана) за власні кошти юридичних та фізичних осіб, є їх власністю. Власник геологічної інформації повідомляє Держгеонадрам про її створення, придбання, передачу ним права власності на геологічну інформацію чи права користування нею.

В угоді про умови користування надрами під час отримання спеціального дозволу на користування надрами зазначається обов’язок надрокористувача повідомляти Держгеонадрам про створення, придбання геологічної інформації, передачу права власності на геологічну інформацію чи права користування нею.

Відомості про геологічну інформацію незалежно від виду та форми власності підлягають обліку у каталозі відомостей про геологічну інформацію, що ведеться державним науково-виробничим підприємством «Державний інформаційний геологічний фонд України», в порядку, визначеному Мінприроди.

До каталогу передаються та вносяться такі відомості про геологічну інформацію: вид геологічної інформації (первинна або вторинна); назва геологічної інформації; дата створення геологічної інформації; інформація про власника геологічної інформації (для юридичних осіб –найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження; для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання);місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин.

Інформація про створення, придбання, передачу права власності на геологічну інформацію або надання права користування геологічною інформацією підлягає внесенню підприємством «Геоінформ України» до каталогу протягом п’яти робочих днів з дня надходження повідомлення від власника геологічної інформації.

Розкриття змісту геологічної інформації, що створена (придбана) за власні кошти юридичних та фізичних осіб і відомості про яку обліковуються у каталозі, здійснюється виключно за письмовою згодою та на умовах, визначених власником такої інформації.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика