НовиниУкраїна

Уряд затвердив Порядок утворення акціонерних товариств у процесі приватизації

18.07.2018 / 11:11
1460
+A
-a

Уряд затвердив Порядок утворення акціонерних товариств у процесі приватизації

На виконання Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» Кабінетом Міністрів України затверджено порядок утворення акціонерних товариств у процесі приватизації та перетворення державних підприємств, здійснення емісії акцій таких товариств.

Відповідно до положень Порядку рішення про перетворення державних підприємств в акціонерні товариства у процесі приватизації приймають державні органи приватизації за поданням уповноважених органів управління.

Державні підприємства, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави будуть перетворювати за погодженням Кабінету Міністрів.

Безпосередньо передбачається, що засновниками акціонерних товариств у процесі приватизації є Фонд державного майна, його регіональні відділення та представництва у районах і містах, органи приватизації в Автономній Республіці Крим (далі — державні органи приватизації), які діють в межах повноважень, передбачених законодавством.

Рішення про перетворення державних підприємств в акціонерні товариства у процесі приватизації приймають державні органи приватизації за поданням суб’єктів управління об’єктами державної власності згідно з пропозиціями таких органів щодо включення державних підприємств до переліків об’єктів приватизації, що підлягають приватизації, та/або у разі надання згоди на приватизацію об’єкта державної власності.

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України про погодження перетворення державного підприємства, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави, в акціонерне товариство у процесі приватизації готується і вноситься на розгляд Кабінету Міністрів України Фондом державного майна за погодженням із суб’єктом управління відповідним об’єктом державної власності, Мінекономрозвитку, Мінфіном та Мін’юстом.

У разі утворення акціонерних товариств та перетворення державних підприємств в акціонерні товариства відповідно до цього Порядку можуть випускатися тільки прості іменні акції.

Перетворення державних підприємств в акціонерні товариства передбачає:

1) прийняття державним органом приватизації рішення про перетворення державного підприємства та утворення комісії з перетворення;

2) проведення оцінки єдиного майнового комплексу підприємства відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р. № 1891, з метою визначення розміру статутного капіталу акціонерного товариства;

3) підготовку комісією з перетворення акта оцінки майна, акта передачі майна до статутного капіталу акціонерного товариства за формою, встановленою Фондом державного майна, та проекту статуту акціонерного товариства;

4) затвердження державним органом приватизації акта оцінки майна;

5) прийняття державним органом приватизації рішень про затвердження статуту акціонерного товариства, акта передачі майна до статутного капіталу акціонерного товариства та про емісію акцій;

6) державну реєстрацію припинення підприємства та державну реєстрацію утвореного акціонерного товариства відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»;

7) реєстрацію випуску акцій;

8) затвердження плану розміщення акцій за формою, визначеною Фондом державного майна.

Організаційне забезпечення процесу перетворення державного підприємства здійснює комісія з перетворення, яка утворюється державним органом приватизації.

Встановлено порядок створення роботи комісії. Зокрема, засідання комісії з перетворення є правоможним, якщо на ньому присутні більшість загальної кількості її членів. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні її членів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії.

За результатами засідання комісії складається протокол, який оформляється протягом трьох днів та підписується головою та членами комісії.

Комісія має право залучати до своєї роботи експертів, аудиторів, консультантів та інших фахівців з правом дорадчого голосу.

Комісія з перетворення складає і подає на затвердження державному органу приватизації акт оцінки майна відповідно до Методики оцінки майна, зазначеної у підпункті 2 пункту 6 цього Порядку, акт передачі майна до статутного капіталу акціонерного товариства та проект статуту акціонерного товариства.

Комісія з перетворення припиняє свою роботу з дня державної реєстрації акціонерного товариства.

Державна реєстрація акціонерного товариства проводиться в установленому законом порядку.

Відомості про акціонерне товариство вносяться до Єдиного реєстру об’єктів державної власності.

Акціонерне товариство з моменту державної реєстрації стає правонаступником майна, прав і обов’язків підприємства, що приватизується.

Від дня державної реєстрації акціонерного товариства, утвореного згідно з цим Порядком, і до моменту переходу права власності на акції (частину акцій) товариства до інших осіб повноваження загальних зборів здійснюються державним органом приватизації в установленому законодавством порядку.

До скликання загальних зборів акціонерів державний орган приватизації покладає виконання обов’язків голови виконавчого органу акціонерного товариства на керівника підприємства, що перетворюється.

Реєстрація випуску акцій акціонерного товариства здійснюється у порядку, визначеному НКЦПФР.

Після реєстрації випуску акцій, оформлення глобального сертифіката випуску цінних паперів та депонування його в депозитарії особа, що виконує обов’язки голови виконавчого органу акціонерного товариства, подає засновнику копії договору про обслуговування емісії цінних паперів, глобального сертифіката з відміткою депозитарію про його депонування, свідоцтва про реєстрацію випуску акцій акціонерного товариства, акта приймання-передачі глобального сертифіката та статуту акціонерного товариства.

Продаж акцій утвореного згідно з цим Порядком акціонерного товариства, що належать державі, здійснюється згідно із затвердженим державним органом приватизації планом розміщення акцій.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.11.2019 10:00:00 - IP UKRAINE NOW
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.11.2019 10:00:00 - IP UKRAINE NOW
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика