НовиниУкраїна

Усі новоутворені суди вже зареєстровані як юридичні особи

20.12.2018 / 12:15
1294
+A
-a

Усі новоутворені суди вже зареєстровані як юридичні особи

Всі новоутворені суди на сьогодні вже зареєстровані як юридичні особи у встановленому законом порядку. Про це повідомив голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк на XVI позачерговому з’їзді суддів України.

Він зазначив, що протягом 2018 року на виконання Указів Президента України від 29.12.2017 № № 452, 454, 455:

ліквідовано 27 апеляційних загальних, 8 апеляційних господарських, 9 апеляційних адміністративних судів;

утворено 26 апеляційних загальних, 7 апеляційних господарських,  8 апеляційних адміністративних судів.

Утворено, зареєстровано, як юридичні особи, Кримський та Севастопольський апеляційні суди, Південний апеляційний господарський суд, Четвертий апеляційний адміністративний суд, які не розпочали свою роботу у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Другий апеляційний адміністративний суд розпочне роботу до кінця поточного року.

Одеський і Черкаський апеляційні суди почнуть здійснювати правосуддя в наступному році після прийняття рішення Вищою радою правосуддя щодо переведення суддів.

Гранична кількість суддів апеляційних загальних судів визначена в кількості 964 суддів, фактична кількість суддів – 527 (55%), кількість вакантних посад суддів – 437 (45%).

Непереведеними залишаються 147 суддів апеляційних загальних судів, що ліквідовуються, з них 30 суддів Апеляційного суду Одеської області, 21 суддя Апеляційного суду Черкаської області.

Гранична кількість суддів апеляційних господарських судів – 218 суддів, фактична кількість суддів – 134 (62%), кількість вакантних посад суддів – 84 (38%), непереведеним залишається 41 суддя апеляційних господарських судів, що ліквідовуються.

Гранична кількість суддів апеляційних адміністративних судів визначена в кількості 257 суддів, фактична кількість суддів – 154 (60%), кількість вакантних посад суддів – 103 (40%).

Непереведеними залишаються 64 судді апеляційних адміністративних судів, що ліквідовуються, з них 35 суддів Харківського апеляційного адміністративного суду.

На виконання рішення ХV з’їзду суддів України граничну чисельність окружних судів ДСА України розраховано, виходячи з модельної кількості суддів для кожного ліквідованого/реорганізованого суду з урахуванням судового навантаження за останній звітній період і наявної фактичної чисельності суддів.

Таким чином, обрахована кількість суддів окружних судів дозволить забезпечити належні умови доступу до правосуддя в новоутворених судах та не призведе до скорочення посад працюючих суддів.

Як тимчасовий захід для забезпечення доступу до правосуддя, зниження рівня судового навантаження протягом 2018 року 194 судді переведені шляхом відрядження до 40 судів того самого рівня і спеціалізації.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика