НовиниУкраїна

В ID-паспорт можна не вносити ідентифікаційний код, але є нюанси

19.12.2016 / 12:24
21632
1
+A
-a

В ID-паспорт можна не вносити ідентифікаційний код, але є нюанси

У нових ID-паспортах передбачено внесення ідентифікаційного коду, однак особи, які відмовляються від прийняття реєстраційного номера, можуть отримати паспорт у вигляді ID-картки без ІПН.

Як пояснили в управлінні ДФС у Закарпатській області, якщо до територіального органу ДФС звертається особа, яка відмовляється від прийняття реєстраційного номера та бажає, щоб у новому паспорті було внесено слова «відмова», у тому числі особа, яка має у паспорті (у формі книжечки) відмітку «Має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера» чи «Має право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта» така особа подає до територіального органу ДФС повідомлення за ф. № 1П / заяви за ф. № 5ДРП.

Читайте також УРЯД ЗМІНИВ ВАРТІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТІВ ТА ІНШИХ ДОКУМЕНТІВ

Територіальний орган ДФС після проведення перевірки надає особі копію повідомлення за ф. № 1П / заяви за ф. № 5ДРП з відміткою про прийняття оригіналу (засвідчує печаткою) для подальшого подання такого документа до відповідного територіального органу/територіального підрозділу ДМС.

Відповідний територіальний орган / територіальний підрозділ ДМС після видачі такій особі паспорта та внесення слова «відмова» надає до відповідного органу ДФС копію повідомлення за ф. № 1П / заяви за ф. № 5ДРП з відміткою про видачу паспорта особи із зазначенням номера паспорта та органу, який здійснив його видачу для взяття особи на облік у окремому реєстрі Державного реєстру/внесення змін до Державного реєстру. 

Нагадаємо, що за загальним правилом  при зверненні громадянина до територіального органу ДФС у зв’язку з обміном паспорта у разі зміни прізвища, імені, по батькові, дати народження тощо, особа подає паспорт, що підлягає обміну, і картка платника податків видається відповідно даних паспорта, що підлягає обміну.

Відповідно до норм Податкового кодексу України фізичні особи протягом місяця з дня виникнення таких змін (отримання нового паспорта) повинні подати заяву про внесення змін до Державного реєстру та отримати картку платника податків з новим прізвищем, іменем, по батькові, датою народження (пункт 70.7 статті 70 ПК).

КОМЕНТАРІ  1 + Додати коментар
Samoylenko Lyuda
Моїй неповнолітній дитині (14 років) відмовили у прийнятті повідомлення 1П про відмову у прийнятті ідентифікаційного номера у звязку із релігійними переконаннями аргументуючи це тим, що повідомлення можна подавати дише з 16 років, чи правомірні дії працівників ОДПІ. І як їй тоді отримати паспорт-картку із відміткою "відмова".?
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика