НовиниУкраїна

В омбудсмена анонсували навчальний тренінг для громадських моніторів

08.01.2019 / 10:37
841
+A
-a

В омбудсмена анонсували навчальний тренінг для громадських моніторів

20–23 лютого 2019 року у Чернігові відбудеться базовий навчальний тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи. Про це йдеться на сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Навчання триватиме чотири дні. Для учасників, які отримають запрошення на тренінг, участь безкоштовна.

Метою тренінгу є підготовка нових громадських моніторів для моніторингу місць несвободи.

Учасники: правозахисники, представники громадських організацій, активісти та волонтери, які співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Базові критерії монітора: бути повнолітнім громадянином України; мати базову вищу профільну освіту; не мати непогашеної судимості; не перебувати на державній службі; бути готовим підписати декларацію монітора (етичний кодекс монітора) та дотримуватись її положень.

Програма тренінгу включає: загальні питання НПМ (історія, місія, завдання, становлення та розвиток НПМ в Україні); визначення, особливості, класифікація місць несвободи в Україні; мінімальний стандарт належного поводження в місцях несвободи; принципи та методи моніторингу місць несвободи; вивчення досвіду роботи НПМ зарубіжних країн; організація взаємодії з державними органами.

Група кандидатів на навчання формується за результатами конкурсного відбору, який проводить Робоча група з відбору і навчання моніторів для здійснення моніторингових візитів до місць несвободи, що створена рішенням Координаційної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини (протокол №1 від 15.11.2018 року) на основі досвіду, мотивації учасників та принципу регіонального балансу з особливим акцентом на кандидатів з Кіровоградської, Запорізької, Полтавської, Сумської, Чернівецької, Вінницької, Волинської, Донецької, Луганської, Львівської та Черкаської областей.

За результатами тренінгу Робоча група рекомендуватиме Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини кандидатури з числа учасників тренінгу для затвердження та надання персональних доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи на громадських засадах (на безоплатній основі) в рамках реалізації НПМ. Остаточне рішення щодо затвердження кандидатур та вручення персональних доручень приймає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Як подати заявку?

Для участі у конкурсі необхідно до 31 січня 2019 року  податиАНКЕТУ встановленого зразка за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc1tdw-X8HWY1zyeuby483UbPJweQcNpyDw_cpagDZg4nn9AQ/viewform

та розгорнутого мотиваційного листа, у якому пояснити наміри й причини бути монітором НПМ.

Пріоритетною, але не обов’язковою буде рекомендація Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в регіонах, діючого монітора та громадської правозахисної організації. Надсилайте його наukraine.without.torture@gmail.com до кінцевої дати конкурсу.

Рекомендація не надає виключного права на участь у базовому тренінгу.

Учасники конкурсу будуть поінформовані про результати не пізніше 05 лютого 2019 р.

Організатори залишають за собою право не пояснювати причини відбору та відхилення кандидатур на участь у базовому тренінгу.

За додатковою інформацією звертайтесь: +38 (067) 011-45-45 або е-mail: ukraine.without.torture@gmail.com 

Зазначимо, Національний превентивний механізм (НПМ) – це національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в'язниць, військових частин тощо) для попередження жорстокого поводження з людьми, які там перебувають.

В Україні реалізація Національного превентивного механізму покладено на  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ідіє у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика