НовиниУкраїна

В Україні пропонують відновити щорічний перерахунок пенсій

26.05.2016 / 09:15
4445
+A
-a

В Україні пропонують відновити щорічний перерахунок пенсій

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримав проведення щорічного перерахунку пенсій у зв’язку із зростанням середньої заробітної плати в Україні. 

Зокрема, за результатами розгляду проекту Закону № 4318 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення щорічного березневого перерахунку пенсій»  члени Комітету схвалили його прийняття за основу.

Поданим законопроектом, зокрема, пропонується щороку з 1 березня підвищувати заробітну плату, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, на коефіцієнт, який відповідає не менш як 25 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, але не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік.

Відповідно до чинної норми, дію якої зупинено до стабілізації економічної ситуації в країні згідно із Законом № 1166-VII, заробітна плата повинна підвищуватися на коефіцієнт, який відповідає не менш як 20 відсоткам зростання середньої заробітної плати, тобто пропонується збільшити коефіцієнт підвищення на 5 відсотків, порівняно із чинною нормою.

Проектом також доручається Кабінету Міністрів забезпечити підвищення пенсійних виплат з березня 2016 року не менше як на 2 відсотки.

У Комітеті вважають, що законодавчі зміни дозволять щорічно збільшувати з 1 березня пенсії на коефіцієнт зростання середньої заробітної плати в Україні, що забезпечить поступове «осучаснення» раніше призначених пенсій.

Однак до запропонованого законопроекту є й деякі застереження. Так, Головне науково-експертне управління в цілому підтримало загальну спрямованість проекту на поліпшення матеріального становища пенсіонерів, однак вважає за доцільне визначити джерела та розміри фінансування  реалізації законодавчої ініціативи, оскільки наразі Пенсійний фонд України перебуває у складному фінансовому становищі і дефіцит бюджету Пенсійного фонду фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Стосовно пропозиції щодо забезпечення урядом підвищення пенсійних виплат, Головне науково-експертне управління звертає увагу на її недостатню правову визначеність. Зокрема, потребує уточнення дефініція «пенсійні виплати», оскільки вона може застосовуватися в нормативно-правових актах з різним смисловим навантаженням, а саме: як грошові виплати в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що здійснюються у вигляді основної пенсії, а також, як щомісячний  розмір  пенсійних  виплат  (з урахуванням  надбавок,  підвищень,  додаткових  пенсій,  пенсій за особливі заслуги перед Україною, цільової грошової допомоги, сум  індексації  та  інших  доплат до пенсій, встановлених законодавством).  Крім цього,  доцільно визначити за допомогою яких саме засобів Кабінет Міністрів України має забезпечити підвищення пенсійних виплат.

Щодо позиції Пенсійного фонду, то там в цілому не заперечують щодо соціальної спрямованості законодавчої пропозиції, однак вважають, що останнє слово за Мінфіном. У свою чергу, Міністерство фінансів не підтримує відновлення щорічного перерахунку пенсій.

Нагадаємо, що останніми днями Міністр соціальної політики повідомив про зростання дефіциту Пенсійного фонду України і вказав на відсутність того ефекту, який очікувався від зниження єдиного соціального внеску. Однак у Кабміні запевнили, що ані ЄСВ, ані пенсійний вік підвищувати не збираються. Натомість урядовці шукатимуть інші шляхи для  наповнення Пенсійного фонду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика