В Україні планують кардинально зменшити кількість перевірок і контролюючих органів, аби зменшити кількість бар'єрів для ведення бізнесу. Про це йдеться у Концепції ефективного регулювання на 2016 – 2017 роки, розробленій Міністерством економічного розвитку України, яку 29 серпня було затверджено на Національній раді реформ.
Для побудови системи ефективного регулювання у Мінекономрозвитку запропонували скасувати зайві дозволи і ліцензії та спростити існуючі процедури, зменшити частоту перевірок та кількість контролюючих органів, запобігти запровадженню нового неефективного регулювання, а також здійснювати регулярний перегляд законодавства.
Зокрема, заплановано втричі зменшити кількість дозвільних документів та процедур і в чотири рази зменшити кількість перевірок та контролюючих органів, встановити принципи прозорих та ефективних перевірок.
Для втілення цих ініціатив Верховна Рада України має ухвалити пакет законів про реформу органів контролю: № 2418а, 2422а, 2531а, 3153.
У разі їх прийняття бізнес отримає такі зміни:
- залишиться лише 6 сфер, на які не розповсюджуватиметься Закон про нагляд;
- кількість та тривалість планових перевірок зменшиться вдвічі;
- створення публічної інтегрованої бази перевірок;
- презумпція невинуватості бізнесу;
- прозора та чітка процедура перевірки на базі check-list.
Також Концепцією ефективного регулювання пропонується об’єднати економічні підрозділи СБУ, МВС та податкову міліцію в Службу фінансових розслідувань. У свою чергу, нову Службу має бути демілітаризовано та сфокусовано її діяльність на аналітичній роботі та розслідуваннях.
Варто зазначити, що наразі у рейтингу Doing Business Україна посідає 83 місце, у той час як урядом поставлено амбіційну ціль – увійти до топ-20 країн світу за привабливістю ведення бізнесу.
![]()
Мартинюк Дмитро
|
В Україні треба зменшити кількість державних службовців - сьогодні їх 360 000 (бех урахування поліції)! Вони ж щось роблять - от і плодиться неймовірна кількість бюрократичних процедур, паперів, перевірок. Ще ось недавно, за Кучми, держслужбовців було 40 000. А тепер, коли держава більшість своїх функцій передала приватним структурам, - раптом стало 360 000!
|