НовиниУкраїна

В Україні напрацюють порядок проведення військово-лікарської експертизи

19.11.2018 / 11:14
1587
+A
-a

В Україні напрацюють порядок проведення військово-лікарської експертизи

Прийняття єдиного нормативного акта про порядок організації і проведення військово-лікарської експертизи забезпечить єдині підходи до визначення стану придатності до військової служби. Про це йшлося під час круглого столу у Верховній Раді.

У заході брали участь народні депутати України  Ігор Луценко та Оксана Корчинська, які співголовували на заході, а також представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Державної служби  України у справах ветеранів та учасників АТО, Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», голови ЦВЛК Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України, військової прокурори Генеральної прокуратури України, та діючи і колишні військовослужбовці військових формувань України, громадськість, журналісти. Офіс Омбудсмана у круглому столі представляв представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко.

Учасники круглого столу обговорили проблемні питання, пов’язані із недосконалістю механізмів відомчого регулювання здійснення військово-лікарської експертизи.  Відповідно до вимог статті 70 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» експертиза проводиться військово-лікарськими комісіями, що створюються при військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України, Служби безпеки України та інших військових формувань, а також Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Так, військовослужбовці, які були поранені або контужені під час їх участі в антитерористичній операції та відсічи збройної агресії Російської Федерації, та на теперішній час проходять військово-лікарську комісію з метою отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, наголосили на існуванні дуже заплутаної системи отримання і збору чисельних довідок. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 року № 685, військовослужбовцям необхідно надати документи про безпосередню участь у бойових діях та лікарські висновки, що пов’язують їх стан здоров’я з бойовими травмами. Іноді морально і фізично важкий для них процес займає не просто декілька місяців, а триває роками.

«Такий бюрократичний підхід до вирішення цього болісного для захисників вітчизни питання, які отримали поранення або контузії під час захисту територіальної цілісності і незалежності України є неприпустимим, тому що цим самим нівелюється їх звитяга і самовідданість та порушуються конституційні права на належну медичну допомогу та соціальний захист», – наголосив у своєму виступі Олег Трохименко.

Крім зазначеного,  в частині третій статті 70 згаданого закону закріплено, що порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи встановлюється Кабінетом Міністрів України.Але до теперішнього часу такого порядку не існує. І якби Уряд виконав свій обов’язок,  не страждали б ветерани війни, усе було б чітко регламентоване.

Зокрема, на цьому неодноразово зосереджувала увагу Кабінету Міністрів України та керівників сектору безпеки і оборони держави Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. Вона наголошує, що прийняття єдиного акта, яким були б визначені порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи в усіх  військових формуваннях, розвідувальних та правоохоронних органах спеціального призначення, а також визначення єдиної структури військово-лікарських комісій, змогли б мінімізувати залежність цих комісій від закладів охорони здоров’я, які встановлюють діагнози і подають військовослужбовців на проходження ними ВЛК.

Учасники круглого столу підтримали таку позицію Офісу Омбудсмана і прийняли рішення щодо відпрацювання протокольного звернення до Уряду з відповідною вимогою щодо необхідності розроблення такого нормативного акту.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика