НовиниУкраїна

Наукові дослідження в галузі права національної безпеки та військового права - на новий рівень

17.01.2019 / 18:20
1053
+A
-a

Наукові дослідження в галузі права національної безпеки та військового права - на новий рівень

Вченими Національної академії правових наук України спільно з науковою спільнотою було розроблено, апробовано та схвалено Міністерством освіти і науки України предметні напрями досліджень за спеціальністю 081 – «Право» (наказ МОН України від 28.12.2018 № 1477).

При цьому вперше в Україні запроваджено предметний напрям досліджень «Право національної безпеки; військове право» з урахуванням положень Закону «Про національну безпеку України», яким у 2018 році розпочато формування принципово нової моделі забезпечення національної безпеки і оборони.

З огляду на викладене в НАПрН України затверджено Положення про Секцію права національної безпеки та військового права Національної академії правових наук України та визначено пріоритети наукових досліджень у цій важливій галузі правничої науки.

Необхідно відзначити системну і послідовну роботу в останні роки Національної академії правових наук України у напрямку посилення уваги науковим дослідженням в галузі права національної безпеки і військового права, що стало предметом діяльності, насамперед, Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України. Колектив Інституту активно здійснює фундаментальні розробки актуальної для сьогодення і тривалий час не витребуваної наукової концепції права національної безпеки і військового права. Тож невипадково, що забезпечення діяльності Секції покладено саме на вказаний Інститут.

Секція права національної безпеки і військового права є добровільним об’єднанням вчених у галузі національної безпеки, оборони і права та має на меті розроблення пропозицій щодо формування та реалізації державної політики, визначення пріоритетів наукових досліджень і розвитку законодавства, а також координації міжгалузевих правових досліджень у сфері національної безпеки і оборони в Україні.

Для реалізації науково-дослідницьких завдань на визначальних напрямках сектору безпеки і оборони у складі секції було створено три координаційні групи: з системних питань національної безпеки і права; правових питань інформаційної та кібербезпеки; з питань військового права і оборонно-промислового комплексу.

До складу Секції та її координаційних груп увійшли відомі вчені із числа працівників наукових установ НАПрН України, навчальних закладів і наукових установ, а також науковці, які поєднують свою науково-дослідну і практичну діяльність у вказаній сфері.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика