НовиниУкраїна

Рада розглянула понад 180 правок до законопроєкту про суддівське врядування

15.10.2019 / 18:07
512
+A
-a

Рада розглянула понад 180 правок до законопроєкту про суддівське врядування

15 жовтня 2019 року Верховна Рада України розпочала розгляд у другому читанні проєкту закону № 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Зазначимо, Комітет з питань правової політики розглянув 330 правок, запропонованих до законопроєкту народними депутатами, врахувавши 52 з них. 

Під час засідання було розглянуто 189 правок з 330 порівняльної таблиці законопроекту. Жодна із правок, які ставилися на голосування, не була підтримана. Розгляд правок буде продовжено на наступному засіданні.

Законопроєкт, зокрема, скорочує удвічі склад Верховного Суду: від 200 до 100 суддів, змінює роботу Вищої ради правосуддя та формує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.     

Так, запроваджується новий порядок формування ВККСУ, за яким призначення на посади дванадцяти членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу.

Вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть: три особи, обрані Радою суддів України із числа її членів; три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції.

Також передбачається створення Вищою радою правосуддя комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

Серед іншого, вносяться суттєві зміни до законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя» щодо суддівської винагороди. Так, законопроектом пропонується визначити, що суддівська винагорода встановлюється за єдиними правилами для всіх суддів незалежно від умов проходження ними кваліфікаційного оцінювання, оскільки усі судді судової системи мають єдиний правовий статус і є рівними перед законом.

Нагадаємо, законопроєкт № 1008 розкритикували в юридичній спільноті. Акцентується увага на тому, що до розробки законопроєкту не залучили громадський сектор, профільних експертів та міжнародні організації. 

Проти прийняття проєкту, серед інших, виступили, Вища рада правосуддя і Рада суддів України.

Окрім того, Верховний Суд заявив, що закопроєкт створює загрозу незалежності судової гілки влади. На думку суддів ВС, проєкт містить потенційні загрози незалежності всіх суддів, а його прийняття призведе до реального посягання на їх незалежність та матиме негативний вплив на дію верховенства права як невід’ємну складову правової держави.

Додамо, Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи запросив думку Венеціанської комісії щодо недавніх поправок до законодавчої бази в Україні, що регулює діяльність Верховного Суду та органів судової влади.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич і посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас також розкритикували законопроєкт.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика