НовиниУкраїна

Верховна Рада восьмого скликання прийняла 880 законів

28.08.2018 / 17:51
821
+A
-a

Верховна Рада восьмого скликання прийняла 880 законів

Всього за час роботи Верховної Ради VIII скликання було прийнято 880 законів в цілому, зокрема 88 законів – протягом восьмої сесії.

Загалом, за інформацією Головного організаційного управління Апарату Верховної Ради, протягом восьмої сесії було розглянуто 665 законопроектів: 29 – з числа внесених Президентом України, 67 – Кабінетом Міністрів України, 569 – народними депутатами України.

За тематичною спрямованістю переважали питання економічної політики (356), галузевого розвитку (156) та правової проблематики (138 розглянутих законопроектів).

За час роботи восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання прийнято і введено в дію 10 законів в новій або оновленій редакції, зокрема:

Закон «Про національну безпеку».

Законодавчий акт визначає основи та принципи національної безпеки і оборони, цілі та основні засади державної політики, що гарантуватимуть суспільству і кожному громадянину захист від загроз.

Закон «Про Вищий антикорупційний суд».

Законодавчий акт визначає засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їх діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Закон «Про дипломатичну службу».

Цей Закон визначає правові засади та порядок організації дипломатичної служби як складової частини державної служби, а також особливості її проходження та правового статусу посадових осіб дипломатичної служби.

Закон «Про валюту і валютні операції».

Цей Закон визначає правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов’язки суб’єктів валютних операцій і уповноважених установ та встановлює відповідальність за порушення ними валютного законодавства.

Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Цей Закон визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов’язки їх учасників.

Закон «Про стратегічну екологічну оцінку».

Законодавчий акт спрямовано на адаптацію законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині встановлення сфери застосування та порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки відповідно до підходу, закріпленому у Директиві Європейського Парламенту та Ради ЄС від 27 червня 2001р. №2001/42/ЄС.

Закон «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині».

Законодавчим актом удосконалено систему трансплантаційної служби України.

Дія цього Закону поширюється на трансплантацію анатомічних матеріалів людині, здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, отримання анатомічних матеріалів людини для виготовлення біоімплантатів, визначення умов застосування ксеноімплантатів.

Найбільше прийнятих за сесію законів підготовлено комітетами з питань податкової та митної політики – 11, з питань національної безпеки і оборони – 9, з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – 6. Більшість міждержав­них угод (8) ратифіковано за поданням Комітету у закордонних справах.

Станом на кінець серпня 2018 року у комітетах Верховної Ради України перебуває на опрацюванні 3244 законопроекти, у тому числі 133 – з дорученням про їх підготовку до другого та наступних читань.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика