НовиниУкраїна

Верховний Суд ухвалив рішення у першій зразковій справі про перерахунок пенсій екс-міліціонерам

16.02.2018 / 16:50
23057
3
+A
-a

Верховний Суд ухвалив рішення у першій зразковій справі про перерахунок пенсій екс-міліціонерам

ВС ухвалив рішення у першій зразковій справі і постановив, що пенсіонери МВС мають право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Як повідомляє прес-служба суду, 15 лютого Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув адміністративну справу за позовом громадянина до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, майором міліції, якому з 01.01.2015 призначена пенсія за вислугу років. Пенсійний фонд не перерахував пенсію позивачу відповідно до грошового забезпечення поліцейських, а неможливість перерахувати та виплатити пенсію пояснив відсутністю коштів у Державному бюджеті України.

Верховний Суд у своєму рішенні зазначив, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності 02.12.2015.

Згідно зі статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Суд також зазначив, що посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує право мирно володіти своїм майном, гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Таким чином Суд дійшов висновку, посилаючись на рішення Європейського суду у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.КОМЕНТАРІ  3 + Додати коментар
Dunar Yuri
чудово! цікаво, я якою буде відповідь КМУ?
Shchegel Valeriy
А ніякої! Позиція БУДЕ одна - хто звернеться до суду, тому перерахують. Як вважає Уряд, та й інші ЦОВВ, - із всієї "маси" пенсіонерів звернуться до суду одиниці. Ось вам і економія бюджету. Здається для цього ж підняли і розмір судового збору. Тепер знову ПОЛЕГШЕННЯ  простому народу, - щоб звернутися до суду - шукай адвоката, ОХ  ЗАБУЛИ уточнити, якщо є достатня сума коштів... А з новими Кодексами, шанс, що позов буде повернутий через недотримання вимог до його оформлення ДУЖЕ  ЗРІС. Як там "пересічний" громадянин сам його не підготує.  НУ  ДЕСЬ  ТАК...
Nikolayevich Vladimir
Як пенсіонер МВС схвалюю рішення ВСУ., особливо зі швидкістю його прийняття. Щодо судового збору, то він повертається позивачам, якщо  вказувати про це в позові. В деякій мірі справедливо, що пенсіонерам, які мали справу за час з роботи з розкриттям та розслідуванням злочинів, відповідно знаються на процесуальних нормах, легше скласти  навіть без допомоги адвоката, позовну заяву.  Пенсійний Фонд- не державний орган, а тому  для чого посилатись на Уряд та ІОВВ.  З іншого боку для тих, хто "хапнув" користуючись доступом до корита захмарні пенсії, немає сенсу іти в суд. У таких ХАПУНІВ  пенсія при перерахунку виявиться меншою. Час покаже кому  вигідно гальмувати централізований перерахунок.
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика