Затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності посередників у працевлаштуванні за кордоном і визначається періодичність проведення планових перевірок Міністерством соціальної політики.
Відповідну постанову затвердив Кабінет Міністрів України 26 жовтня 2016 року, пише сайт Міністерства.
Проект акта було розроблено з метою підвищення ефективності державного нагляду (контролю) у цій сфері.
«Ефективність такого контролю значним чином залежить від наявності чітких деталізованих критеріїв, за якими можна оцінити потенційні загрози (ризики) для громадян України, які, користуючись послугами посередників, виїжджають за кордон з метою працевлаштування. Крім того, необхідно встановити періодичність проведення перевірок суб’єктів господарювання, які займаються посередництвом у працевлаштуванні за кордоном», – зазначили у Мінсоцполітики.
Відтак для кожного суб’єкта господарювання у цій сфері буде визначено один із трьох ступенів ризику: високий, середній або незначний, залежно від строку провадження діяльності, кількості працевлаштованих за кордоном осіб, наявності обґрунтованих скарг на діяльність таких посередників, інших критеріїв.
Посередники з високим ступенем ризику перевірятимуться органом державного нагляду (контролю) не частіше ніж один раз на два роки, із середнім ступенем ризику – один раз на три роки, із незначним ступенем ризику – один раз на п’ять років.
Це зменшує навантаження на суб’єктів господарювання з одночасним підвищенням загальної ефективності державного нагляду.
![]()
informator
|
Критерії: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249444460
|