НовиниУкраїна

Яким буде кваліфікаційний іспит до ІP-суду

27.09.2018 / 11:37
1380
+A
-a

Яким буде кваліфікаційний іспит до ІP-суду

Іспит під час кваліфікаційного оцінювання у межах оголошеного Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 30 вересня 2017 року конкурсу на зайняття 21 вакантної посади судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності проводитиметься 3 жовтня 2018 року у павільйоні № 1 виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» за адресою: м. Київ, вул. Салютна, 2-

У день проведення іспиту його учасники:

1) складатимуть анонімне письмове тестування тривалістю 150 хв. (максимальний бал – 90);

2) виконуватимуть практичне завдання тривалістю 330 хв. (максимальний бал – 120).

Іспит складатиметься без використання комп’ютерної техніки.

Проведення іспиту забезпечуватимуть уповноважені представники Комісії.

Упродовж іспиту для учасників лунатимуть оголошення стосовно процедури проведення та правил поведінки. Просимо уважно слухати оголошення та слідувати відповідним вказівкам.

Розклад дня проведення іспиту:  

08 год. 30 хв. – 09 год. 05 хв. – реєстрація на іспит;

09 год. 30 хв. – 12 год. 00 хв. – складення анонімного письмового тестування;

12 год. 00 хв. – 12 год. 45 хв. – перерва;

13 год. 00 хв. – 18 год. 30 хв. – виконання практичного завдання.

З місцезнаходженням входу до приміщення складення іспиту для учасників можна ознайомитися за цим посиланням.

Вхід до приміщення складення іспиту та реєстрація учасників здійснюватиметься за їх прізвищами та згідно з визначеним для учасника часом.

З інформацією про осіб, які продовжують участь у конкурсі, та визначеним для них часом реєстрації на іспит можна ознайомитись у графіку за цим посиланням. У разі невідповідності прізвища особи, зазначеного у графіку, зокрема, у зв’язку з його зміною, необхідно невідкладно повідомити Комісію (за телефоном 044-233-63-85) та взяти на іспит документ, що посвідчує відповідну зміну.

Вхід до приміщення складення іспиту здійснюватиметься з 08 год. 20 хв.

Перед входом до приміщення складення іспиту необхідно вимкнути мобільні телефони та інші електронні пристрої запису, відтворення, приймання та передавання інформації. Вихід з приміщення до завершення виконання практичного завдання не допускається.

Зі схемою приміщення складення іспиту, зокрема місцями для входу та реєстрації учасників, можна ознайомитися за цим посиланням.

Для входу до приміщення та під час реєстрації учаснику необхідно пред’явити документ, що посвідчує його особу та громадянство України (паспорт громадянина України).

Без документа, що посвідчує особу та громадянство України, учасники до приміщення складення іспиту не допускаються.

Під час реєстрації здійснюватиметься, зокрема:

1) генерація програмним забезпеченням двох індивідуальних кодів учасника іспиту (перший – для складення анонімного письмового тестування; другий – для виконання практичного завдання);

2) видача індивідуальної картки з індивідуальними кодами учасника та номером сектора, визначений йому для складення іспиту.

Видана під час реєстрації індивідуальна картка є єдиним документом, за допомогою якого учасник іспиту може дізнатися власний кодований результат. Учасник повинен зберігати цю картку до визначення Комісією загальних результатів іспиту (декодованих).

У приміщенні складення іспиту працюватиме гардероб.

Учасники, які не пройшли процедури реєстрації та не здали верхнього одягу до гардероба, до зали складення іспиту не допускаються.

Після проходження реєстрації та здачі верхнього одягу до гардеробу учаснику необхідно підійти до представника Комісії у секторі, визначеному йому для складення іспиту, та у відомості роботи сектора посвідчити свою явку.

На вході до зали іспиту, у секторі та на вимогу представника Комісії учаснику необхідно пред’явити індивідуальну картку та документ, що посвідчує особу. Переміщення учасників у залі без цих документів забороняється.

Робоче місце у секторі учасник іспиту обирає самостійно.

Кожне робоче місце учасника забезпечуватиметься ручкою, пляшкою води (0,5 л) та пакетом для розміщення особистих речей.

Під час іспиту необхідно використовувати ручку, надану Комісією.

Пакет з особистими речами, які заборонено використовувати під час іспиту, повинен упродовж його складення перебувати під робочим місцем учасника.

Продуктами харчування, зокрема чаєм та кавою, Комісія учасників не забезпечуватиме. Продаж продуктів харчування та напоїв у приміщенні складення іспиту не здійснюватиметься. Учасники можуть приносити необхідні продукти із собою. Вживати їх дозволено упродовж перерви між складенням анонімного письмового тестування та виконанням практичного завдання.

Самостійне переміщення учасників у залі складення іспиту, зокрема, для відвідування вбиральні, дозволяється орієнтовно до 09 год. 00 хв. та з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв., а також після 18 год. 30 хв.

Будь-яке переміщення учасників у залі орієнтовно з 09 год 00 хв. до 09 год 30 хв. та з 12 год. 45 хв. до 13 год. 00 хв., зокрема для цілей відвідування вбиральні, забороняється.

В інший час учасник зобов’язаний переміщатися у залі з дозволу та у супроводі представника Комісії.

Упродовж дня проведення іспиту оголошуватиметься інформація про порядок переміщення учасників.

Для входу до вбиральні під час складення іспиту (орієнтовно з 09 год 30 хв. до 12 год 00 хв. та з 13 год. 00 хв. до 18 год. 30 хв.) учаснику необхідно: 1) передати матеріали іспиту представнику Комісії; 2) взяти із собою індивідуальну картку та документ, що посвідчує його особу.

Учасник може відмовитись від складення іспиту, про що складається відповідний акт. Такий учасник у супроводі представника Комісії повинен залишити приміщення складення іспиту.

Якщо особа запізнилася на складення анонімного письмового тестування, вона має право пройти реєстрацію та скласти його в межах відведеного для цього часу. Додатковий час у такому разі не надається.

Особа, яка не з’явилась на складення анонімного письмового тестування або відмовилась від його складення, до виконання практичного завдання не допускається.

Після оголошення про завершення відведеного для відповідної стадії іспиту часу учасник зобов’язаний перевернути бланк відповідей та/ або закрити зошит (зошити), отриманий (отримані) для цієї стадії, покласти ручку та, залишаючись за своїм робочим місцем, очікувати, поки уповноважені представники Комісії збиратимуть ці матеріали. Факт здавання матеріалів іспиту повинен посвідчуватися учасником у відомості роботи сектора. Учасник, який не здав матеріалів іспиту та не посвідчив факту їх здавання, зобов’язаний залишатися за робочим місцем до моменту виконання відповідних дій.

За необхідності звернутися до представника Комісії з питань проведення іспиту, зокрема повідомити його про намір вийти до вбиральні, потрібно залишатися за робочим місцем, підняти руку та очікувати на представника Комісії, не заважаючи при цьому роботі сектора та іншим учасникам.

У приміщенні забезпечуватиметься чергування медичних працівників. Місце їх розміщення зображено на схемі зали. Для отримання їх допомоги необхідно повідомити представника Комісії.

Хід складення іспиту фіксуватиметься на відео.

Правила складення іспиту

Під час іспиту учасник має право на:  

1) ввічливе та неупереджене ставлення до себе;

2) розміщення на столі води та ліків;

3) перевірку цілісності сейф-пакетів із матеріалами іспиту;

4) використання тестового зошита та зошита з практичним завданням для будь-яких зручних для нього записів;

5) використання під час виконання практичного завдання виключно таких нормативно-правих актів лише на паперових носіях видавничого тиражування: законів, кодексів, зокрема коментованих, постанов пленумів, а також рішень Європейського суду з прав людини;

6) відлучатися до вбиральні, але не пізніше як за 15 хвилин до завершення відповідної стадії іспиту (складення тестування або виконання практичного завдання);

7) дострокове виконання практичного завдання;

8) відмовитися від складення іспиту;

9) посвідчення факту закриття сейф-пакета із бланками відповідей та зошитами для виконання практичного завдання.

Під час складення іспиту учаснику забороняється:  

1) порушувати дисципліну та загальноприйняті правила поведінки;

2) спілкуватися з іншими учасниками, зокрема отримувати від них чи передавати їм інформацію, складати іспит замість них;

3) залишати робоче місце без дозволу та супроводу уповноважених представників Комісії;

4) складати тестування та виконувати практичне завдання до та після оголошень про їх початок та закінчення відповідно;

5) складати іспит у верхньому одязі та головних уборах, мати при собі сумки, портфелі тощо, які не поміщені до відповідних пакетів;

6) використовувати та мати на столі під час тестування будь-які речі або джерела інформації, окрім бланка відповідей, тестового зошита, індивідуальної картки, води, ліків та документа, який посвідчує особу;

7) використовувати та мати на столі під час виконання практичного завдання будь-які речі або джерела інформації, окрім зошита для виконання практичного завдання, зошита з практичним завданням, індивідуальної картки, води, ліків, документа, який посвідчує особу, а також джерел, дозволених для використання під час відповідної стадії;

8) користуватися фото-, аудіо- відео- та іншими засобами для запису, відтворення та приймання-передавання інформації, зокрема мобільними телефонами, електронними книжками, смарт-годинниками, навушниками тощо;

9) копіювати або порушувати цілісність матеріалів іспиту;

10) проставляти у бланку відповідей та на титульній сторінці зошита для виконання практичного завдання будь-які позначки, символи, літери, слова, які не передбачені ними;

11) робити виправлення у бланку відповідей та на титульній сторінці зошита для виконання практичного завдання;

12) проставляти у зошиті для виконання практичного завдання будь-які символи, позначки, літери та слова, які можуть ідентифікувати автора роботи;

13) замінювати бланк відповідей та зошит для виконання практичного завдання після оголошення про початок складення відповідної стадії іспиту;

14) виносити матеріали іспиту з приміщення;

15) достроково скласти тестування;

16) залишати робоче місце пізніше ніж за 15 хвилин до завершення складення відповідної стадії;

17) залишати приміщення складення іспиту до завершення виконання практичного завдання.

Під час складення іспиту учасник зобов’язаний:

 1) ввічливо ставитися до уповноважених представників, інших учасників іспиту, спостерігачів та представників засобів масової інформації;

2) слідувати вказівкам і вимогам уповноважених представників;

3) на час складення іспиту помістити особисті речі, за їх наявності, до призначеного для цього пакета;

4) мати на столі документ, який посвідчує його особу та громадянство України, індивідуальну картку, ручку, а також матеріали іспиту;

5) після завершення часу, відведеного для відповідної стадії іспиту: а) перевернути бланк відповідей та/або закрити зошит (зошити); б) очікувати на збирання матеріалів іспиту; в) здати усі отримані ним матеріали іспиту уповноваженому представнику Комісії; г) посвідчити факт здавання матеріалів іспиту власним підписом у відомості роботи сектора;

6) дотримуватися правил складення іспиту.

Особливості складення анонімного письмового тестування

Для складення тестування учасник іспиту забезпечуватиметься:

1) бланком відповідей;

2) тестовим зошитом.

Бланк відповідей і тестовий зошит є паперовими документами.

Тестові зошити не перевіряються, не оцінюються та не є індивідуальними!

У тестовому зошиті учасник іспиту може робити будь-які зручні позначки, записи, відмітки тощо. У кінці тестового зошита містяться чорнетки – чисті аркуші паперу. Використання власних чистих аркушів паперу, блокнотів, записників тощо не допускається.

Порушувати цілісність тестового зошита забороняється.

По центру титульної сторінки тестового зошита міститься напис із номером варіанта, який необхідно відобразити у бланку відповідей учасника.

Кількість запитань у тестовому зошиті – 120.

Кожне запитання має чотири варіанти відповідей, серед яких лише одна є правильною.

Бланки відповідей тестування перевіряються, оцінюються та є індивідуальними!

Обов’язковими для заповнення учасниками іспиту полями у бланку відповідей є:

1) графічне поле індивідуального коду;

2) поле індивідуального коду прописом;

3) поле варіанта тестового зошита, завдання якого виконуватимуться.

До оголошення про початок складення анонімного письмового тестування: 1) учаснику іспиту необхідно заповнити обов’язкові поля бланка відповідей; 2) дозволяється заміна зіпсованого бланка відповідей.

Індивідуальний код учасника для складення анонімного письмового тестування міститься у лівій частині титульної сторони його індивідуальної картки. Зі зворотної сторони індивідуальної картки міститься зразок правильного заповнення учасником обов’язкових полей індивідуального коду.

Зі зразком правильного заповнення обов’язкових полей індивідуального коду та номера варіанта тестового зошита у бланку відповідей можна ознайомитись за цим посиланням: зразок.

Виходити за межі передбачених у бланку квадратів, а також проставляти у ньому будь-які символи, літери, слова, позначки, які не передбачені ним, заборонено. Робити виправлення у бланку також забороняється.

Правильність заповнення бланка відповідей є обов’язком учасника іспиту!

Незаповнення та/або неправильне заповнення обов’язкових полей може унеможливити виявлення та розпізнавання бланка відповідей, внаслідок чого така робота оцінюється у 0 балів.

Також у бланку відповідей тестування передбачено поля для заповнення правильних, на думку учасника іспиту, відповідей на запитання тестового зошита. Кількість таких полей у бланку – 120.

Методика обрахунку тестового бала:

1) правильна відповідь на одне тестове запитання – 0,75 бала;

2) неправильна відповідь на одне тестове запитання – 0 балів;

3) ненадання відповіді на одне тестове запитання – 0 балів;

4) надання двох і більше відповідей на одне тестове запитання – 0 балів;

5) незазначення або неправильне зазначення учасником номера варіанта тестового зошита – 0 балів за відповідне тестування;

6) усі бали додаються.

Особливості виконання практичного завдання

Для виконання практичного завдання учасник іспиту забезпечуватиметься:

1) зошитом для виконання практичного завдання;

2) зошитом із практичним завданням.

Вказані зошити є паперовими документами.

Зошити з практичним завданням не перевіряються, не оцінюються та не є індивідуальними!

У зошиті з практичним завданням учасник іспиту може робити будь-які зручні позначки, записи, відмітки тощо. У кінці зошита з практичним завданням містяться чорнетки – чисті аркуші паперу для власних записів. Використання власних чистих аркушів паперу, блокнотів, записників тощо не допускається.

Порушувати цілісність зошита з практичним завданням забороняється.

Кількість практичних завдань, яке виконуватимуть учасники іспиту, – 1.

Обсяг зошита з практичним завданням – до 80 сторінок.

У зошиті з практичним завданням міститиметься набір матеріалів модельної судової справи з урахуванням рівня та спеціалізації суду, здатність здійснювати правосуддя у якому підтверджується. Останнім документом зошита із практичним завданням є частина модельного судового рішення.

Зі зразком матеріалів модельної судової справи можна ознайомитися за цим посиланням.

Практичне завдання виконується шляхом продовження викладення учасником іспиту у зошиті для виконання практичного завдання тексту модельного судового рішення за результатами розгляду по суті матеріалів модельної справи, яка міститься у зошиті з практичним завданням.

Частину тексту судового рішення, яка міститься у зошиті з практичним завданням, учаснику іспиту переписувати не потрібно. Від учасника іспиту під час виконання практичного завдання вимагається виключно продовжити викладення у зошиті для виконання практичного завдання тексту, наявного у зошиті з практичним завданням.

Практичне завдання необхідно виконувати відповідно до законодавства, яке є чинним на момент виконання цього завдання.

Зошити для виконання практичного завдання перевіряються, оцінюються та є індивідуальними!

На титульній сторінці зошита для виконання практичного завдання єдиними та обов’язковими для заповнення учасником іспиту полями є:

1) графічне поле індивідуального коду;

2) поле індивідуального коду прописом.

До оголошення про початок виконання практичного завдання: 1) учаснику іспиту необхідно заповнити обов’язкові поля титульної сторінки зошита для виконання практичного завдання; 2) дозволяється заміна зіпсованої титульної сторінки зошита для виконання практичного завдання.

Індивідуальний код учасника для виконання практичного завдання міститься у правій частині титульної сторони його індивідуальної картки. Зі зворотної сторони індивідуальної картки міститься зразок правильного заповнення учасником обов’язкових полей індивідуального коду.

Зі зразком правильного заповнення титульної сторінки зошита для виконання практичного завдання можна ознайомитись за цим посиланням: зразок.

Проставляти на титульній сторінці зошита для виконання практичного завдання будь-які інші позначки, символи, літери, слова, які не передбачені ним, заборонено. Робити виправлення на титульній сторінці цього зошита також забороняється.

У зошиті для виконання практичного завдання учасникам іспиту забороняється робити будь-які позначки (символи, літери, слова тощо), за допомогою яких може бути ідентифіковано особу учасника іспиту, зокрема власне прізвище! Робота учасника, який зробив відповідні позначки, оцінюється у 0 балів.

Правильність оформлення зошита для виконання практичного завдання є обов’язком учасника іспиту!

Незаповнення та/або неправильне заповнення титульної сторінки зошита для виконання практичного завдання може унеможливити його виявлення та розпізнавання, внаслідок чого така робота оцінюється у 0 балів.

Виконувати практичне завдання у відповідному зошиті необхідно чітким та розбірливим почерком, придатним для опрацювання. Виконане практичне завдання учасником іспиту, яке неможливо прочитати, оцінюється у 0 балів.

Під час виконання практичного завдання дозволяється використання виключно таких нормативно-правих актів лише на паперових носіях видавничого тиражування: законів, кодексів, зокрема коментованих, постанов пленумів, а також рішень Європейського суду з прав людини.

Порушення цілісності видавничого тиражування нормативно-правих актів не допускається.

Доступ до електронних джерел інформації не забезпечуватиметься.

Забороняється використання, зокрема, таких джерел інформації:

- текстів судових рішень за результатами розгляду судами України справи по суті;

-  інформаційних листів;

-  аналітики розгляду справ судами України;

-  збірників постатейних покажчиків правових позицій;

-  науково-методичної літератури. 

Неухильне дотримання правил складення іспиту є обов’язком учасника. Незнання цих правил не звільняє його від відповідальності, пов’язаної з участю у кваліфікаційному оцінюванні та конкурсі. Факти порушення учасником правил складення іспиту фіксуватимуться у протоколах, які можуть бути підставою для ухвалення Комісією рішення про припинення його участі у конкурсі.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.11.2019 10:00:00 - IP UKRAINE NOW
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.11.2019 10:00:00 - IP UKRAINE NOW
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика