НовиниУкраїна

Впорядковано проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами

27.06.2019 / 19:39
738
+A
-a

Впорядковано проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами

Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами та Порядок відбору організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.

Перший визначає механізм організації та проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами виробниками електричної енергії - державними підприємствами, а також господарськими товариствами, частка держави у статутному капіталі яких становить 50 відсотків та більше, господарськими товариствами, у статутному капіталі яких 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) належать іншим господарським товариствам, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірніми підприємствами, представництвами та філіями таких підприємств і товариств.

Дія цього Порядку в частині організації та проведення електронних аукціонів (далі - аукціони) поширюється на аукціони, що проводяться у формі одностороннього аукціону.

Рішення щодо форми проведення аукціону для продажу електричної енергії за двосторонніми договорами виробниками електричної енергії може бути прийнято аукціонним комітетом.

З метою здійснення моніторингу за проведенням аукціонів щодо дотримання учасниками аукціону та організатором аукціону регламенту аукціону, а також з метою виявлення та запобігання проявам недобросовісної конкуренції і забезпечення відповідності порядку організації та проведення аукціонів вимогам ринку електричної енергії Міненерговугілля утворює аукціонний комітет з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами на аукціонах (далі - аукціонний комітет). Затверджено його склад та порядок роботи.

Міненерговугілля з метою забезпечення проведення аукціонів організовує та проводить конкурс з відбору організаторів аукціонів.

Якщо за 15 календарних днів до набрання чинності статтею 66 Закону України «Про ринок електричної енергії» такий конкурс не відбувся, Міненерговугілля призначає суб’єкта господарювання, який відповідає критеріям, визначеним у Порядку відбору організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами, організатором аукціону строком на три місяці.

Після призначення зазначеного організатора аукціону Міненерговугілля оголошує проведення конкурсу протягом 30 календарних днів з дня такого призначення.

З кожним організатором аукціону продавець укладає договір про організацію та проведення аукціонів (далі - договір).

Продавець відповідно до укладених договорів розміщує на своєму веб-сайті перелік організаторів аукціонів, що забезпечують проведення аукціонів з продажу електричної енергії за допомогою електронної торгової системи, із зазначенням їх офіційних веб-сайтів.

Укладення договору між продавцем і організатором аукціону є підставою для реєстрації продавця як організатора аукціону в електронній торговій системі та надання йому доступу до електронної торгової системи як учаснику аукціону.

Організатор аукціону розміщує на своєму офіційному веб-сайті текст договору для приєднання до нього покупців.

Покупці, що планують брати участь в аукціонах, укладають з організатором аукціонів договір шляхом приєднання до нього на підставі заяви про приєднання, що подається організатору аукціону.

Підставою для відмови в реєстрації покупця є виключно ненадання інформації та/або надання її в неповному обсязі та/або надання недостовірної інформації, зазначеної в заяві про приєднання, про що організатор аукціону надсилає йому електронною поштою відповідне повідомлення із зазначенням підстав відмови.

Скасування реєстрації не звільняє учасника від повного виконання ним зобов’язань, що виникли перед учасниками аукціонів та/або організатором аукціону за результатами інших аукціонів, в яких такий учасник брав участь.

Право ініціювати організацію та проведення аукціону має виключно продавець.

Продавець може не пізніше ніж за 48 годин до моменту початку проведення аукціону відкликати свою заявку на організацію та проведення аукціону. Для цього продавець надсилає повідомлення організатору аукціону в порядку, встановленому регламентом аукціону.

Організатор аукціону протягом 24 годин з моменту надходження повідомлення продавця про відкликання заявки на організацію та проведення аукціону розміщує інформацію про скасування аукціону на своєму офіційному веб-сайті, зокрема на сторінці, на якій було розміщено оголошення про проведення відповідного аукціону, та здійснює відповідно до регламенту аукціону заходи з метою повернення гарантійного внеску учасникам такого аукціону.

Після оприлюднення оголошення про проведення аукціону на своєму офіційному веб-сайті організатор аукціону здійснює в строки та порядку, що визначені регламентом аукціону, реєстрацію заявок на участь в аукціоні.

Кінцевий строк подання заявок на участь в аукціоні зазначається в оголошенні про проведення відповідного аукціону.

За результатами проведення аукціону організатор аукціону складає аукціонні свідоцтва.

Порядок оформлення та підписання аукціонного свідоцтва визначається регламентом аукціону.

З метою виконання суб’єктами ринку електричної енергії спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії відповідно до вимог статті 62 Закону України «Про ринок електричної енергії» та для оператора системи передачі електричної енергії і операторів систем розподілу електричної енергії для компенсації технологічних втрат електричної енергії на передачу/розподіл організатор аукціону проводить окремі спеціальні сесії.

Під час перехідного періоду, який діє протягом шести місяців з дати початку функціонування нової моделі ринку електричної енергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», умови та порядок організації і проведення торгів застосовуються відповідно до цього Порядку, крім визначення граничних цін та обов’язкових обсягів продажу на ринку двосторонніх договорів. Особливості організації та проведення аукціонів у зазначений перехідний період визначаються регламентом аукціону.

Другий Порядок встановлює критерії відбору організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами (далі - аукціони) та визначає особливості відбору організаторів аукціонів. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика