НовиниУкраїна

ВРП наголошує на неприпустимості звернення до суду у позапроцесуальний спосіб

07.09.2018 / 10:21
1340
+A
-a

ВРП наголошує на неприпустимості звернення до суду у позапроцесуальний спосіб

До Вищої ради правосуддя 27 червня 2018 року надійшло повідомлення судді Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасова Олександра Михайловича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку депутата Запорізької обласної ради VII скликання Гришина Ярослава Володимировича. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

У повідомленні зазначено, що у провадження судді Ачкасова О.М. надійшла справа за клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру за матеріалами кримінального провадження стосовно Комлик Яни Миколаївни за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 125, частиною третьою статті 185 Кримінального кодексу України.

Підготовче судове засідання у справі було призначене на 11 липня 2018 року.

Водночас 25 червня 2018 року до Запорізького районного суду Запорізької області надійшло депутатське звернення депутата Запорізької обласної ради VII скликання Гришина Я.В., адресоване судді Ачкасову О.М.

У зверненні депутат Гришин Я.В. просить суддю Ачкасова О.М. надати сприяння у прискоренні розгляду клопотання адвоката потерпілого про зміну запобіжного заходу стосовно Комлик Я.М.

Крім цього, посилаючись на частину другу статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Гришин Я.В. просить суддю розглянути звернення та надати відповідь у десятиденний строк.

Як зазначив доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Нежура, незалежність судової влади є головною умовою забезпечення верховенства права, ефективного захисту прав і свобод людини та громадянина, юридичних осіб, інтересів суспільства і держави. Незалежність і недоторканність суддів гарантуються статтями 126 та 129 Конституції України, якими визначено, що суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.

Відповідно до статей 6, 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.

Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, щодо розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні утримуватися від заяв та дій, що можуть підірвати незалежність судової влади.

Суддя зобов’язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора.

На запит, надісланий до Генеральної прокуратури України, отримано відповідь, зі змісту якої вбачається, що повідомлення судді Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасова О.М. відповідно до територіальної юрисдикції направлено до прокуратури Запорізької області з дорученням розглянути викладені суддею доводи щодо можливого втручання депутата Запорізької обласної ради у його діяльність та повідомити про результати суддю Ачкасова О.М. у встановлений законом строк.

Як вбачається з листа першого заступника прокурора Запорізької області – начальника управління В.Карман від 16 серпня 2018 року № 04/2/2-514-18, за результатами проведеної перевірки доводів судді Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасова О.М. щодо вчинення протиправних дій депутатом Запорізької обласної ради Гришиним Я.В. не встановлено підстав для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Вища рада правосуддя, розглянувши повідомлення судді Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасова Олександра Михайловича про втручання депутата Запорізької обласної ради VII скликання Гришина Ярослава Володимировича в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, ухвалила звернення до Запорізької обласної ради про неприпустимість таких дій, як звернення до суду у позапроцесуальний спосіб.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика