НовиниУкраїна

Встановлено розміри компенсацій споживачам за неналежні послуги електропостачання

19.10.2016 / 11:27
4271
+A
-a

Встановлено розміри компенсацій споживачам за неналежні послуги електропостачання

18 жовтня 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на своєму засіданні постановою № 1841 прийняла Порядок забезпечення стандартів якості послуг з електропостачання.

Порядок запроваджує загальні та гарантовані стандарти якості надання послуг, встановлює процедуру надання та розміри компенсацій споживачам за недотримання гарантованих стандартів. 

До гарантованих показників (стандартів) якості надання послуг з електропостачання відносяться:

1) видача електророзподільним підприємством договору про приєднання та технічних умов від дня подання заяви замовника:

у строк 5 робочих днів (стандартне приєднання);

без необхідності їх узгодження з власником (користувачем) магістральних інженерних мереж у строк 15 робочих днів (приєднання, яке не є стандартним);

у разі необхідності їх узгодження з власником (користувачем) магістральних інженерних мереж у строк 30 робочих днів (приєднання, яке не є стандартним);

2) підключення електророзподільним підприємством електроустановки замовника до електричних мереж (стандартне приєднання) з дня отримання від замовника відповідної заяви:

без потреби припинення електропостачання інших споживачів у строк 5 робочих днів;

у разі потреби припинення електропостачання інших споживачів у строк 10 робочих днів;

3) підключення електророзподільним підприємством електроустановки замовника до електричних мереж (приєднання, яке не є стандартним) з дня отримання від замовника відповідної заяви:

без потреби припинення електропостачання інших споживачів у строк 5 робочих днів;

у разі потреби припинення електропостачання інших споживачів у строк 10 робочих днів;

4) підключення електророзподільним підприємством електроустановок споживача після відключення (крім населення) у строк 5 робочих днів з дня надання споживачем документів, що підтверджують усунення ним порушень;

5) відновлення електророзподільним підприємством електропостачання споживача після усунення порушень і оплати споживачем заборгованості, витрат на повторне підключення та збитків (крім відключення через заборгованість), завданих енергопостачальнику з дня надання споживачем документів, що підтверджують усунення ним порушень або оплату заборгованості (для населення):

у містах у строк 3 робочих днів;

у сільській місцевості у строк 5 робочих днів;

6) відновлення електропостачання після перерви в електропостачанні протягом 24 годин;

7) надання енергопостачальником на розгляд проекту договору про постачання електричної енергії з дня надання замовником документів, передбачених пунктом 5.4 глави 5 ПКЕЕ:

для споживачів (крім населення) із приєднаною потужністю до 150 кВт у строк 7 робочих днів;

для споживачів (крім населення) із приєднаною потужністю 150 кВт та більше у строк 14 робочих днів;

8) технічна перевірка розрахункових засобів обліку (крім населення) у строк 20 днів з дня надання споживачем підтверджуючих документів про оплату вартості послуг з перевірки розрахункових засобів обліку;

 9) розгляд енергопостачальником письмового звернення споживача у строк до одного місяця з дня надходження звернення;

10) проведення експертизи приладу обліку (для населення) у строк 20 днів з дня отримання від споживача заяви та підтверджуючих документів про оплату вартості робіт з  проведення перевірки приладу обліку.

У випадку недотримання цих стандартів енергопостачальник або електророзподільне підприємство сплачує споживачу компенсацію – від 50 до 200 грн, в залежності від послуги.

Компенсація сплачується шляхом врахування суми відповідної компенсації як авансової плати за спожиту електричну енергію на наступний розрахунковий період, а в разі недотримання гарантованих стандартів під час приєднання до електричних мереж – в перший розрахунковий період після укладення договору про постачання або користування електричною енергією.

У разі несплати компенсації наступного місяця, її сума подвоюється та має бути врахована при розрахунках у найближчому розрахунковому періоді.

У випадку виявлення несплати компенсації під час перевірки, її сума зростає у п’ять разів.

Додамо, Постанова направлена на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України та вступає в дію після офіційного оприлюднення. 

«Це дуже важливе рішення, яке Комісія прийняла ще до введення в дію Закону про Регулятора. Зазначу, що через необхідність погодження та державну реєстрацію витрачається додатково щонайменше 2-3 місяці. Приймання Закону про Регулятора дозволить досягти функціональної незалежності та оперативності для прийняття рішень, спрямованих на даних споживачів», – зазначив Голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика