НовиниУкраїна

ВСУ так і не роз'яснив, який суд має розглянути позов щодо Закону про валютну реструктуризацію

13.09.2016 / 11:13
2481
+A
-a

ВСУ так і не роз'яснив, який суд має розглянути позов щодо Закону про валютну реструктуризацію

Верховний Суд України відмовив у наданні роз'яснення, який суд має розглядати справу про визнання протиправними дій ВРУ щодо ненаправлення на підпис Президенту України тексту прийнятого Радою в цілому законопроекту «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті». Про це йдеться у постанові Верховного Суду України від 13 липня 2016 року.

Зокрема, позивач, звернувся до ВСУ із заявою про роз’яснення постанови Верховного Суду України від 5 квітня 2016 року, у якій заявник зазначив, що йому незрозуміло, до підсудності яких судів в Україні і до компетенції якого суду в Україні відноситься розгляд заявлених ним вимог до ВРУ, провадження щодо яких було закрито.

При цьому суд зазначив, що заява не підлягає розгляду, оскільки відповідно до частин першої та другої статті 170 КАС, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Подання заяви про роз’яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

При цьому роз’яснено може бути виключно рішення, яке підлягає виконанню.

Нагадаємо, що раніше Верховний Суд відмовився визнати протиправними дії ВРУ щодо ненаправлення на підпис Президенту України тексту прийнятого ВРУ у третьому читанні за основу та в цілому  законопроекту від 23 грудня 2014 року № 1558-1 «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті» відповідно до вимог статті 130 Закону України від 10 лютого 2010 року № 1861-VI «Про Регламент Верховної Ради України» та  зобов’язати ВРУ направити текст прийнятого Верховною Радою України у третьому читанні за основу та в цілому Законопроекту відповідно до вимог статті 130 Закону № 1861-VI на підпис Президенту України.

Тоді ВСУ вказав, що за статтею 75 Конституції України єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент – ВРУ. Згідно з пунктом 3 статті 85 Основного Закону до повноважень ВРУ належить прийняття законів.

Відповідно до частини другої статті 1 Регламенту саме Регламент визначає законодавчу процедуру, процедуру розгляду інших питань, віднесених до повноважень ВРУ, та порядок здійснення контрольних функцій ВРУ.

Норми глави 20 Регламенту «Розгляд законопроектів у другому читанні» визначають порядок і послідовність розгляду законопроектів на цій стадії законодавчої процедури. Згідно з ними ВРУ, створені нею з числа народних депутатів України комітети ВРУ, обрані нею Голова ВРУ та його заступники, народні депутати України в порядку і строки, визначені Регламентом, реалізують дії з розгляду законопроектів, які за змістом, способами, прийомами, цілепокладанням і юридичною природою є проявами (вираженням, властивостями) функції законотворення. Такі дії, зокрема й дії Голови ВРУ, зазначені у заяві в інтерпретації її автора, сутнісно не є (не можуть бути) управлінськими, а тому не підпадають під контроль суду адміністративної юрисдикції.

У зв’язку з цим заявлені вимоги не віднесені до підсудності адміністративних судів, а з огляду на їх зміст мають розглядатися судом, до компетенції якого віднесено їх розгляд.  


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика