НовиниУкраїна

ВСУ відповів на пропозицію звільнення всіх суддів

06.01.2016 / 11:44
4485
+A
-a

ВСУ відповів на пропозицію звільнення всіх суддів

Прес-служба Верховного Суду України оприлюднила заяву стосовно поширення публічних закликів до звільнення всіх суддів.

Наводимо її повний текст:

Україна зараз перебуває в процесі впровадження в життя комплексних загальнодержавних змін і реформування багатьох сфер діяльності суспільства. Потреба в глибинних реформах очевидна, в тому числі й у судовій владі.

Мета судової реформи – це якісно нові правила функціонування судової системи задля гарантування захисту прав людини, й для напрацювання конструктивних пропозицій щодо проведення судової реформи Президентом України було створено відповідні професійні інституції, зокрема Раду з питань судової реформи та Конституційну Комісію.

Проте реформаторські ініціативи часто бувають радикальними, політично забарвленими та власне далекими від мети реформи. Тому не тільки для професійних юристів, але й для будь-якого громадянина, члена українського суспільства, важливо певною мірою критично сприймати гучні заяви про судову реформу, які роблять публічні особи.

Зокрема, з настанням нового, 2016 року, деякі представники виконавчої влади публічно «реанімують» ідею тотального звільнення всіх без винятку суддів України та нав’язують суспільству цю ідею як єдино ефективний метод проведення судової реформи.

Реформаторські ініціативи, спрямовані на звільнення всіх суддів в Україні, – не нові. Вони були предметом прискіпливого аналізу та дискусій на національному рівні, в тому числі й у процесі роботи Конституційної Комісії, та не знайшли підтримки внаслідок своєї безпідставності.

Конституційна Комісія за результатами напруженої роботи виконала своє завдання – напрацювала, схвалила та подала Президенту України пропозиції конституційних змін у сфері правосуддя, які мають стати базисом для подальшого проведення судової реформи. Зазначені пропозиції схвалила Національна рада реформ, Глава держави вніс відповідний законопроект до парламенту, Верховна Рада України 22 грудня 2015 року направила його до Конституційного Суду України для висновку.

Більш того, проект змін до Конституції України в частині правосуддя, підготовлений Конституційною Комісією, одержав схвальні відгуки з боку Венеціанської комісії. І навпаки, ініціативам звільнення всіх суддів Венеціанська комісія дала негативну оцінку. Зауваживши, що звільнення всіх суддів, крім виключних випадків, таких як конституційний дисконтинуїтет, не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права, до того ж замінити всіх суддів (більше 8000 осіб) неможливо без шкоди для безперервності відправлення правосуддя (пункт 37 Висновку CDL-AD(2015)027 від 26 жовтня 2015 року).

Незважаючи на ці обставини, окремі вищі посадовці органів виконавчої влади знову нав’язують суспільству ідею тотального звільнення всіх без винятку суддів, хоча ця ідея в процесі політичної дискусії вже була відкинута. Таким чином новий сплеск подібних публічних закликів не має під собою жодних об’єктивних, правових підстав, і виглядає як особиста піар-кампанія окремих посадових осіб, спрямована на тимчасове підвищення власних політичних рейтингів за рахунок маніпулювання суспільною думкою.

Представникам виконавчої влади як публічним особам варто зменшити концентрацію особистої уваги на судовій реформі, спрямувавши натомість максимум зусиль, часу та енергії на ефективне реформування сфер власної відповідальності, зокрема, щодо виконання судових рішень задля зменшення кількості звернень наших громадян до Європейського суду з прав людини, стосовно структури правоохоронних органів, функціонування нововведень у сфері безпеки дорожнього руху.

Джерело:  ВСУ
КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика