НовиниУкраїна

Видобувні підприємства штрафуватимуть за нерозкриття інформації про платежі

18.09.2018 / 17:14
866
+A
-a

Видобувні підприємства штрафуватимуть за нерозкриття інформації про платежі

Верховна Рада прийняла Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

Закон визначає правові засади регулювання та організації збирання, розкриття та поширення інформації з метою забезпечення прозорості та запобігання корупції у видобувних галузях в Україні.

Метою розкриття інформації у видобувних галузях є надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях.

Інформацію повинні подавати: підприємства, які здійснюють діяльність у видобувних галузях; материнські підприємства у видобувних галузях; отримувачі платежів; Міністерство енергетики та вугільної промисловості України і Державна служба геології та надр.

Видобувні підприємства, зокрема, повинні подавати до Міністерства енергетики та вугільної промисловості і незалежного адміністратора звіт про платежі на користь держави в електронному чи паперовому вигляді і розміщувати його е-версію на власному веб-сайті.

Також підприємства повинні подавати інформацію про умови угод про користування надрами разом із відповідними витягами із таких угод.

Отримувачі платежі подаватимуть звіти про отримані платежі, Мінерегетики розміщуватиме на своєму офіційному веб-сайті або в електронній системі аналіз електронної версії звіту, а Держслужба геології оприлюднюватиме онлайн інформацію про заяви на отримання спеціальних дозволів на користування надрами та заяви про проведення підготовки ділянок надр до аукціону з продажу спецдозволів.

Звіти про платежі на користь держави подаються щорічно не пізніше 1 вересня року, що настає після звітного періоду. Звіти мають залишатися публічно відкритими протягом щонайменше трьох років з дня розкриття. Міненерго має розмістити їх протягом 30 днів.

Нерозкриття інформації або порушення строків розкриття інформації загрожують штрафом у розмірі п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо у звіті міститься неповна інформація, то штраф становитиме дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штраф може бути накладено протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня його вчинення. Справа про правопорушення розглядається у десятиденний строк з дня отримання протоколу та інших матеріалів справи.

Штраф сплачується у двомісячний строк з дня отримання постанови про накладення штрафу. Постанова про накладення штрафу є виконавчим документом і вона може бути оскаржена.

За нерозкриття, порушення строків або порядку розкриття інформації у видобувних галузях посадові особи органів, що отримують платежі, притягаються до відповідальності відповідно до закону.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика