НовиниУкраїна

Виш-переселенець відновили з німецькими партнерами

05.12.2018 / 10:08
1255
+A
-a

Виш-переселенець відновили з німецькими партнерами

4 грудня 2018 року у Донецькому юридичному інституті МВС України відбулася робоча зустріч з представниками німецької федеральної компанії GIZ, під час якої німецькими партнерами вишу-переселенцю передано документацію з реконструкції, ремонту та відновлення навчально-виховного комплексу тимчасово переміщеного закладу вищої освіти.

У заході взяли участь: Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (з офісом у Дніпрі) Вольфганг Месінгер, керівник проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Бербель Швайгер; менеджери та координатор проекту Олег Флітер, Ігор Штайнке та Іван Удовік, спостерігач Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Дарлін П. Джексон; секретар Криворізької міської ради Сергій Маляренко; заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука; начальник ГУНП в Донецькій області генерал поліції третього рангу Микола Семинишин; заступник начальника ГУНП в Донецькій області полковник поліції Василь Остапчук; директор Координаційного центру переміщених закладів вищої освіти Олександр Кульга; заступник Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Антон Демура; представники громадських організацій тощо.

Колектив переміщеного закладу вищої освіти з перших днів діяльності в Кривому Розі здійснював пошуки матеріально-технічної бази. Завдяки особливій підтримці Криворізької міської ради, чуйному, доброзичливому ставленню та підтримці громади міста Кривий Ріг, Донецький юридичний інститут для перспективної організації навчально-виховного процесу отримав в оренду 2 навчальні корпуси і будівлю для облаштування гуртожитку. 

Зазначені будівлі потребували ремонту, окремі – реконструкції. Однак, перші кроки були зроблені. У зв’язку із тим, що для облаштування приміщень бюджетних коштів не вистачало, виш-переселенець, за підтримки Криворізької міської ради, розпочав пошук міжнародних та зарубіжних донорів. Найбільшу підтримку зголосилась надати німецька федеральна компанія GIZ, що діє за дорученням Уряду Німеччини. Допомога була надана в рамках реалізації проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».

20 квітня 2017 року після затвердження проектно-кошторисної документації на виконання робіт з реконструкції та ремонту будівлі колишньої Криворізької загальноосвітньої школи № 11 (сьогодні навчально-виховний комплекс ДЮІ), яка була введена в експлуатацію у 1978 році, а припинила свою діяльність у 2013 році та не використовувалася за призначенням, німецьке товариство міжнародного співробітництва «GIZ» розпочало ремонтні роботи у приміщеннях будівлі (загальна площа 7580 кв м).

Фахівець групи комунікації Донецького юридичного інституту МВС України Римма Юрченко наголосила: у рамках співпраці з GIZ були відремонтовані навчальні аудиторії, лекційні, спортивні зали, загальна та спеціальна бібліотеки, медико-санітарна частина, актова зала. Аудиторії обладнано сучасними навчальними та кафедральними меблями (столами, партами, стільцями, лавами, шафами, дошками). У будівлі інституту замінені внутрішні інженерні мережі, всі вікна та двері, проведена гідроізоляція даху, встановлено комплексну систему утеплення та відновлена система опалення. В спортивних залах та на спортивних майданчиках навчально-виховного комплексу встановлено нові тренажери, сучасне спортивне обладнання, що створює належні модерні умови для навчальних та тренувальних занять.

Завдяки зваженому плану проведення ремонтних робіт освітній процес у навчально-виховному комплексі не припинявся. У 2016, 2017 та 2018 роках згідно з державним замовленням забезпечено набори курсантів на факультет підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України, де на теперішній час навчаються курсанти з 16 областей України та м. Києва. У складі навчально-виховного комплексу функціонують та в повному обсязі забезпечують освітній процес кафедри інституту. 1 вересня 2018 року на центральному плацу навчально-виховного комплексу проведено урочистості до Дня знань – початку нового 2018/19 навчального року.

Дієва допомога німецького товариства «GIZ» надає можливість навчальній базі вишу-переселенця в повному обсязі відповідати вимогам МВС, МОН України, що стає запорукою привабливості та зацікавленості до інституту молоді, як з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим, так і з усієї України.

Колектив Донецького юридичного інституту, як тимчасово переміщеного закладу вищої освіти, висловлює слова щирої вдячності представникам державної влади, місцевого самоврядування, міжнародним партнерам, громадським діячам за дієву допомогу та підтримку інституту у непростий для вишу-переселенця час та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Для довідки: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року. 

Основними пріоритетними напрямами Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» є підтримка внутрішньо переміщених громад, зокрема – підприємств, установ, організацій, постраждалих внаслідок агресії на Сході України.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика