НовиниУкраїна

Вища рада правосуддя вимагає збільшити видатки на зарплати суддям

26.09.2018 / 13:49
1605
+A
-a

Вища рада правосуддя вимагає збільшити видатки на зарплати суддям

У проекті Закону України про Державний бюджет на 2019 рік на забезпечення функціонування органів системи правосуддя передбачено недостатньо коштів. На цьому наголосив голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, присвяченому попередньому розгляду показників проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».  

За його словами, зупинення підвищення розміру посадових окладів суддів місцевих, апеляційних та вищих спеціалізованих судів є неприпустимим. Він звернув увагу народних депутатів України на те, що фінансове забезпечення судів і суддів є невід’ємною складовою як незалежності окремого судді, так і незалежності усієї судової влади.

Так, частиною третьою статті 146 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що видатки на утримання судів визначаються з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя.

Стаття 38 Бюджетного кодексу України вимагає подання до Верховної Ради України разом з проектом Закону про Державний бюджет України, схваленим Кабінетом Міністрів України, в числі інших документів, інформації щодо врахування пропозицій Вищої ради правосуддя до проекту Закону про Державний бюджет України за статтями видатків на функціонування судів і діяльності суддів, органів і установ системи правосуддя.

Відповідно до статті 130 Конституції України держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.

Частиною першою статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», прийняття якого було ініційоване Главою Держави в рамках виконання Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки, визначено, що суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Пунктом 24 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено поетапне підвищення посадового окладу для суддів держави, зокрема розмір посадового окладу для судді місцевого суду з 1 січня 2019 року має становити 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду – 40 таких прожиткових мінімумів.

Конституційний Суд України неодноразово наголошував на тому, що законом про Державний бюджет України не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їхню дію чи скасовувати їх, скасовуючи чи обмежуючи таким чином обсяг прав і обов’язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами держави, оскільки предмет закону про державний бюджет чітко визначений Конституцією України та Бюджетним кодексом України (справа про соціальні гарантії громадян, справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України).

Листом Голови Вищої ради правосуддя Мінфіну були надіслані зауваження щодо недостатніх обсягів видатків, визначених проектом Закону України про Державний бюджет на 2019 рік для забезпечення функціонування органів системи правосуддя.

Крім того, про неприпустимість звуження конституційних гарантій незалежності суддів було наголошено у листі Президентові України, Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради

Голова ВРП наголосив, що зупинення підвищення розміру посадових окладів суддів місцевих, апеляційних та вищих спеціалізованих судів є фактично зміною гарантій, передбачених спеціальним законом.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика